Intel HD Graphics 75 Hz destekler mi?

aku31

Hectopat
Daha fazla  
Laptopuma harici olarak bu monitörü aldım. Ancak Intel HD grafik denetim paneline girdiğimde en fazla 60 Hz seçeneği çıkıyor. Özel çözünürlük olarak ayarladığımda "özel çözünürlük, maksimum bant genişiliği kapasitesini aşıyor" şeklinde hata veriyor (60 Hz yapınca da aynı hata çıkıyor).
75 Hz olarak kullanmanın bir yolu yok mu?

1627382750662.png

1627382666410.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopuma harici olarak bu monitörü aldım. Ancak Intel HD grafik denetim paneline girdiğimde en fazla 60 Hz seçeneği çıkıyor. Özel çözünürlük olarak ayarladığımda "özel çözünürlük, maksimum bant genişiliği kapasitesini aşıyor" şeklinde hata veriyor (60 Hz yapınca da aynı hata çıkıyor).
75 Hz olarak kullanmanın bir yolu yok mu?

Eki Görüntüle 1119519

Eki Görüntüle 1119517

Buradan değil de görüntü ayarlarına gelip 2 ci monitörü seçip oradan 75 Hz yapabiliyor musun ona bir bak.

Hocam, eğer ki ekran çözünürlüğünü düşürürseniz 75Hz'e ulaşabilirsiniz diye düşünüyorum. Ben zamanında öyle yapıyordum.

Hocam, eğer ki ekran çözünürlüğünü düşürürseniz 75Hz'e ulaşabilirsiniz diye düşünüyorum. Ben zamanında öyle yapıyordum.
evet hocam dediğiniz gibiymis 1024x768 ve altında 75 hz çıkıyor

sanırım donanımım eski olduğu için böyle oluyor

evet hocam dediğiniz gibiymis 1024x768 ve altında 75 hz çıkıyor

sanırım donanımım eski olduğu için böyle oluyor
Hocam, APU ile alakalı bir durum bu. Yeni çıkan APU'larda da benzer durum var. Büyük bir kısmı hala 60Hz'in üzerine tam olarak çıkamıyor, çözünürlük düşürülmediği sürece. Bunun çözümü ekran kartı almak oluyor ama bildiğiniz gibi stok problemi mevcut.

Hocam, APU ile alakalı bir durum bu. Yeni çıkan APU'larda da benzer durum var. Büyük bir kısmı hala 60Hz'in üzerine tam olarak çıkamıyor, çözünürlük düşürülmediği sürece. Bunun çözümü ekran kartı almak oluyor ama bildiğiniz gibi stok problemi mevcut.
anladım teşekkürler 🙁

Yeni konular

Geri
Yukarı