Intel HD Graphics framebuffer yama sonrası Hackintosh açılmıyor

sowhatpal

Hectopat
Yer
Vegas
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sistem:
İşlemci: Pentium G4400.
Anakart: MSI H270-A PRO.
RAM: 4 GB DDR4 2666 MHz.
GPU: Intel HD Graphics 510.
OS X: High Sierra 10.13.6.

Merhaba kolay gelsin. High Sierra'ya hackintool ile framebuffer yamasını yaptıktan sonra sistem Apple logosundan sonra gelmiyor ve siyah ekranda kalıyor. Framebuffer yaparken SMBIOS kısmını seçmeden gelişi güzel yamalamaya çalışmıştım farkında olmadan ve bunu daha sonradan öğrendim. Şu an hiçbir şekilde masaüstüne erişemiyorum ne safe mode ile ne de normal bir şekilde. Her türlü komutu denedim fakat nafile. Ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurtarma modunda açıp geri yükle. Clover'da F3 tuşuna bas, diski göreceksin. Ek olarak neden Framebuffer deniyorsun?
Teşekkürler şimdi deneyeceğim. Neden framebuffer yaptığıma gelirsek eğer, sistem ekran kartını 5 MB görüyordu, tam olarak tanımadığı için framebuffer yapma zorunluluğu hissettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke konu açıp sebebini sorsaydınız. Bunun sebebi iGPU tanıtmadığınız için. HDMI kullanıyorsan iGPU tanıtmak sorun yaşatır. Intel GPU tanıtma:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Keşke konu açıp sebebini sorsaydınız. Bunun sebebi iGPU tanıtmadığınız için. HDMI kullanıyorsan iGPU tanıtmak sorun yaşatır. Intel GPU tanıtma:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Keşke konu açıp sorsaymışım. Videodakileri clover boot options üzerinden az çok yapmaya çalıştım fakat hiçbir faydası yok. Hala apple logosundan sonra siyah ekran.
H
Hocam sorunu bir şekilde çözdüm ve masaüstüne ulaştım videodaki ayarları yapmama rağmen ekran kartı 7 mb olarak görünüyor. Hiçbir şekilde tanıtamadım var mı bir çözümü?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı