Intel HD Graphics güncelleme sonrası siyah ekranda imleç sorunu

ilyasoner

Hectopat
Daha fazla  
Technopat YouTube kanalında görüp sürücümü güncellemek istedim güncelleme sonrası bir sıkıntı olmadan kullanmaya devam ettim bilgisayarımı. Akşam bilgisayarı kapattım sabah açtığımda ise fanların yüksek devirde döndüğünü fark ettim ve bilgisayarı yeniden başlattım.

Yeniden başlattığımda bilgisayar ekranı siyah oldu ve sadece fare imleci görünüyordu ilk başta CTRL+alt+Del tuşlarını kullandım ama nafile CTRL+Shift+ESC yaptın nafile. Hemen güvenli moddan çalıştırmayı denedim ama o da olmadı :( daha sonra internetten araştırmaya koyuldum ne dedilerse yaptım bunlar;
  • Bilgisayarı sıfırla.
  • Geri yükleme.
  • Windows güncellemelerini sil.
  • CMD kodları vs vs. hiçbiri sorunumu çözmedi.

Bu işlemlerden sonra siyah ekran sorunu gitti ama otomatik onarım belasının içine düştüm.
Flash belleğin içinde Linux dağıtımı vardı onunla Boot ettim bir sorun olmadan açıldı ve kullandım.

Elimde aynı bilgisayarda kullandığım başka bir HDD var onu taktım (sorunun güncellemeden sonra olduğunu düşünüyordum. Eski HDD'de eski Driver yüklüydü ve kullanabiliyordum) ilk başta Boot etmedi daha sonra sinirlendiğim için biraz hava aldım. Tekrar denedim. Bir mucize olmuştu eski bilgisayarıma kavuşmuştum deyip sevinç nidaları atarken görev yöneticisini açmaya çalıştım,. Çalıştım diyorum çünkü açamadım. Bilgisayarıma sağ tıklamaya çalışıyorum ama ekran gidip geliyordu. HDD'yi çıkarttım gece geç saatler olmuştu yedeklerimi alıp SSD'yi sıfırladım ve Windows'u tekrar kurmak zorunda kaldım.(Finaller :( olduğundan pes ettim)

Bugün Technopat ekibi YouTube'deki vidonun altındaki çığlıklarımı duyup bana cevap verdiler :) Benden minidump dosyasını istediler buraya bırakıyorum.
Minidump Dosyası

Son düzenleyen: Moderatör:
Çöp kutusunda ne varmış çıkarayım
Hem de o gün ve öncesinde (en son çalıştığı zaman) bir şey silmedim.
Ek Açıklama 2020-05-28 111157.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı