Intel HD Graphics Yanıt Vermeyi Kesti Sorunu

McGregor

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba sayın Technopat yönetimi ve üyeleri. Bugün internetten bir video izlerken altta "Intel HD Graphics Yanıt Vermeyi Kesti Bu Durumdan Kurtuldu" diye bir şey yazdı. Neden böyle olduğunu anlayamadım gerçekten. Bilgisayarım bu sabah açılırken çok yavaş ve zorlu açıldı. Virüs taraması Avast adlı bir programla yaptım fakat bir virüse rastlanmadı. Bilgisayarım 2 aylık markası Asus ve Intel HD Graphics 5500 kullanıyorum. Driver yüklemeyi denedim ancak driverim güncelmiş. Bu bilgisayarı tek ben kullanmıyorum lütfen yardımcı olun.

Son olarakta bir şey eklemek istiyorum dün aralıksız gece on ikiye kadar oyun oynamıştım bilgisayarın işi bitmiş olabilir mi?

Dostum öncelikle yorumun için çok sağol. Intel HD Graphics 5500 kullanıyorum bana driver linkini atar mısın? Google yazdım bulamadımda.
Intel® Driver Update Utility

Otomatik denetleme sonrası uygun olan sürücüyü bulup kendisi kuruyor. Fakat bu bir çözüm diğer çözüm yolları ve nedenler olarak:

• Ekran sürücünüz için en son güncelleştirmeleri yüklemeniz gerekiyor olabilir
  • Görsel efektler veya arka planda çalışan çok sayıda program kişisel bilgisayarınızı yavaşlatıyor
  • GPU'nun grafikleri monitörünüzde görüntülemesi izin verilenden daha fazla zaman alıyor
Eski bir ekran kartı kullanıyorsanWindows sürümünüzle tam uyumlu bir video sürücüsü olmayabilir.

Sence Avast tarama yaparken bilgisayarı yavaşlatış olabilir mi? Eski bir ekran kartı kullanmıyorum bilgisayarımı 2 ay önce aldım dostum.

Konuyu hortlatmış gibi olucam ama yeni sistem kurdum win 10 yükledim. İşlemcim i5 6600k yeni ekran kartlarını bekliyorum.dota2 oynarken alt tab sırasında hd graphics yanıt vermeyi bıraktı hatası alıyorum neyden kaynaklı acaba ? @Recep Baltaş

Konuyu hortlatmış gibi olucam ama yeni sistem kurdum win 10 yükledim. İşlemcim i5 6600k yeni ekran kartlarını bekliyorum.dota2 oynarken alt tab sırasında hd graphics yanıt vermeyi bıraktı hatası alıyorum neyden kaynaklı acaba ? @Recep Baltaş
Bende yeni pc aldım LOL oynarken alt tab yaptım ve intel hd graphics yanıt vermeyi kesti ve bu duurmdan kurtuldu dedi kendini yeinden başlattı oyuna tekrar bağlandığımda fps 20 lerdeydi hiçbir şekilde artmadı sadece şarja takınca 60 a yükseldi bunun bir çözümü varmı ? Windows 10 kullanıyorum

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı