Intel HD Graphics'e geçince Netflix video kalitesi düştü

Kolpa Ayhan

Picopat
Şu anda dizime devam edeyim demiştim. Kartım'da bozuk olduğu için Intel'in dahili GPU'ya geçmek zorundaydım.
Diziyi açtım görüntü kalitesi berbat. Sanki 360P izliyormuşum gibi, neden böyle oldu anlamadım.
Yardımcı olabilir misiniz?

Şu anda dizime devam edeyim demiştim. Kartım'da bozuk olduğu için Intel'in dahili GPU'ya geçmek zorundaydım.
Diziyi açtım görüntü kalitesi berbat. Sanki 360P izliyormuşum gibi, neden böyle oldu anlamadım.
Yardımcı olabilir misiniz?
Öncellikle ekran çözünürlüğü ile izlediğiniz video'nun çözünürlüğünü yazın.

Intel grafik kartının maksimum çözünürlüğü örnek olarak 1600x900 ise ve diğer ekran kartınızın çözünürlüğü ise 1920x1080 ise normaldir.
Öncellikle ekran çözünürlüğü ile izlediğiniz video'nun çözünürlüğünü yazın.
Intel'in grafik kartına geçince desteklediği çözünürlük düşmüş olabilir.
Bilgisayarda ki çözünürlüğü ve Intel Graphics ayarlarında ki çözünürlüğü kontrol ettim,
1080P. Bu arada masaüstünde falan da yani bilgisayarda komple görüntü bulanıklaşmış biraz, eski netliği yok. Fakat en çok rahatsız eden nokta, Netflix'de ki görüntü kalitesi oldu. Netflix ayarlarında kalite yüksek olarak ayarlandı ama 360p & 480p gibi.

Son düzenleme:
Bilgisayarda ki çözünürlüğü ve Intel Graphics ayarlarında ki çözünürlüğü kontrol ettim.
1080P Ve bu arada masaüstünde falan da yani bilgisayarda komple görüntü bulanıklaşmış biraz, eski netliği yok. Fakat en çok rahatsız eden nokta, Netflix'de ki görüntü kalitesi oldu. Netflix ayarlarında kalite yüksek olarak ayarlandı ama 360p & 480p gibi.
Sürücüler güncel mi? En güncel sürümü indirin bulamazsanız biz size yardımcı oluruz.

Görüntü kablolarını(VGA, HDMI) neyse hareket ettirin bu arada ekranı gözlemleyin. Bozuk olan Kartın sürücüsünü sildiniz mi?
Hayır, sürücü duruyor ama çalışmıyor yani aktif değil sanırım. Bundan önce sürücüyü 4 kez falan sildim tekrar kurdum DDU ile. Bu program ile çokça kez driverları silip yüklemek bozuyormuş diye duydum.
Ve 4600HD kullanmak için silmeme gerek olmadığını da okumuştum.

Yeni konular

Geri
Yukarı