Intel HD Graphics'in Belleğini Arttırmak Performans Arttırır mı?

Merhaba arkadaşlar, i5 4460 işlemcim var ve içinde HD4600 grafik yongası var. Henüz ekran kartım olmadığı için bu grafik yongasıyla kullanıyorum bilgisayarımı. BIOS'tan 64 MB olan belleği 256 MB'a getirdim. Performansa etkisi olur mu? Yoksa geri çekip tekrar 64 MB'a getireceğim. 8 GB RAM kullanıyorum bu arada. Anakartım da Gigabyte H97-HD3.

Ben i3 6100 HD 530a 1 GB ayirmistim hala da öyle kullanırım CS:GO'da dusuk ayarlarda ve baslangic ayari yapili 90FPS rekabetci, Rocket League oyununda grafikler orta dusukte 75FPS ve Valorant'ta düşük ayarlarda Max 100 FPS degerlerinde geziniyorum bunda etki tabii ki de çift kanal RAM etkisi.
Yani regedit üzerinden performans arttırırsam ETS 2 FPS artışı olur mu? Şu an 32MB gösteriyor. Bu arada denediniz mi?

BIOS'da yazmiyorsa tabii ki oradan da ayarlayabilirsiniz ama daha pratikte ayarlama acisindan BIOS'da ayarlamak daha mantikli.

Ben i3 6100 HD 530a 1 GB ayirmistim hala da öyle kullanırım CS:GO'da dusuk ayarlarda ve baslangic ayari yapili 90FPS rekabetci, Rocket League oyununda grafikler orta dusukte 75FPS ve Valorant'ta düşük ayarlarda Max 100 FPS degerlerinde geziniyorum bunda etki tabii ki de çift kanal RAM etkisi.

BIOS'da yazmiyorsa tabii ki oradan da ayarlayabilirsiniz ama daha pratikte ayarlama acisindan BIOS'da ayarlamak daha mantikli.
Bakalım, nasip. İnşallah bende de o kadar atış olur. 15 FPS ETS2 bile oynayamıyorum. :D

İnternetten baktım da, Lenovo bilgisayarlarda Advanced menüsüne zor giriliyormuş. Bir bilginiz var m?

Regedit yöntemiyle arttırırsam sorun olur mu?

Son düzenleme:
Bakalım, nasip. İnşallah bende de o kadar atış olur. 15 FPS ETS 2 bile oynayamıyorum. :D

İnternetten baktım da, Lenovo bilgisayarlarda Advanced menüsüne zor giriliyormuş. Bir bilginiz var m?

Regedit yöntemiyle arttırırsam sorun olur mu?

Bence olmaz ben oradan yapıyorum anakart sacma ayarları var oldugundan.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Silinen üye internetteki yöntemleri denedim regedit yöntemi olmadı. Yine 32 MB görünüyor. Siz nasıl yaptınız?

Windows+r ile çalıştırı açıp sonra regedit yazdım değişiklik yapmasına izin ver deyip hkey_local_ machine>software>ıntel dedikten sonra Intel'in üzerine tıklayıp, sağ tık yapıp yeni anahtar diyorsunuz açılan klasöre gmm yazıyorsunuz (yeniden adlandıırma) sonra sağ tık yapıp yeni deyip dword 32 Bit değeri diyorsunuz. Dedikten sonra sağ tıklayıp dedicatedsegmentsize diye yazıyorsunuz (yeniden adlandırın) son olarak da yazdığımız dedicated olan üzerine tıklayıp değiştir diyoruz ondalık seçip oraya RAM'iniz kaç GB ona göre yazıyorsunuz 2 GB varsa 256 MB 4 GB ise 512 8 GB RAM ise 1 GB yazmanız öneriliyor (ama en fazla 1 GB kadar desteklediği için 6.nesile kadar fazlasına gerek yok)
Edit: Kullandığınız sürücünün en son sürüm ve DCH sürücü mü dhc sürücü olmaması gerekiyor yoksa otomatik olarak 128 MB yapıyor (Windows 10'da öyle ayarlıyor)

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (15).png
    Ekran Görüntüsü (15).png
    68,7 KB · Görüntüleme: 22
  • Ekran Görüntüsü (16).png
    Ekran Görüntüsü (16).png
    63,8 KB · Görüntüleme: 21

Yeni konular

Geri
Yukarı