Intel i5 10400 ve Gigabyte 1030 sistemde TV'ye 1080P görüntü aktarma

Hocam 1.olarak ekran kartı sürücüsü PC'ye kayıtlı kalmış yani silip baştan sürücü kurmalısınız.
2.olarak sağ tık layın görünrtü ayarlarındaki çözünürlük seçeneğinden 1080p yapın.

Bu arada hocam ekran kartını çıkarmadan anakarttan göörüntü alamazsınız.
2.olarak işlemcinizin dahili bir grafiği yok.

Ekran kartını çıkartmadan görüntü alamama kısmına katılıyorum ama, işlemcinin bende ki i5 8400 işlemci gibi i510400'ün de HD 630 dahili grafik kartı var ve kullanabilir.

Hocam driver'lar güncel mi ve ya HDMI kablosunu değiştirip deneyin televizyondaki farklı bir HDMI portuna takın.
Evet driverlar güncel, iki adet hdmı girişi var tv’de ikisini de denedim maalesef sonuç alamadım.. xbox konsolum sorunsuz çalışıyor 1080p görüntü veriyor tv.

Ama topladığım kasayı takınca 1024/768’de takılı kalıyor, otomatik algılaya tıklayınca TV kapanıp açılıyor.. sonra tv’nin fişini çekip takınca görüntü geliyor, bunu bazen yapıyor tv ama sadece kasada yapıyor.. oyun konsolumda böyle bir sorun yaşamadım hiç, sadece fazla ses açınca tiz ya da bastan kaynaklı bir sorun olunca tv kendini kapatıp açıyordu.

Evet driverlar güncel, iki adet hdmı girişi var tv’de ikisini de denedim maalesef sonuç alamadım.. xbox konsolum sorunsuz çalışıyor 1080p görüntü veriyor tv.

Ama topladığım kasayı takınca 1024/768’de takılı kalıyor, otomatik algılaya tıklayınca TV kapanıp açılıyor.. sonra tv’nin fişini çekip takınca görüntü geliyor, bunu bazen yapıyor tv ama sadece kasada yapıyor.. oyun konsolumda böyle bir sorun yaşamadım hiç, sadece fazla ses açınca tiz ya da bastan kaynaklı bir sorun olunca tv kendini kapatıp açıyordu.
Benim kafa yandı hocam.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    69,7 KB · Görüntüleme: 14
  • image.jpg
    image.jpg
    223,2 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı