Intel i5 6400 RX 470 Sistem Toplama

Feariell

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır bir PC araştırması içerisindeydim. Geçen gün 2900 TL PC toplaması gördüm. Epey bir araştırdım sistem iyi ama adamın verdiği site olan "Teknobiyotik" kötü. Ben de biraz daha ucuzlatarak ama ekran kartına biraz daha vererek bunu emektar reyiz İnventus'tan topladım :) Topladım toplamasına ama bir de buraya sorayım dedim. Kasada vs. bir yanlışlık yapmışım gibi geliyor. Lütfen eğer kasada, soğutucuda vs. yaptığım bir yanlışlık varsa veya güçlendirmem gereken bir şey var ise söyleyin :)

Sistem:
1.jpg

2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasayı Zalman Z3 Plus veya Dark N10 ile değiştirin. Zalman kasada 4, Dark kasada 5 adet fan var ekstra fan almanıza gerek kalmaz. Güç kaynağı olarak da 500 watt 80+ Bronz sertifikası olan bir güç kaynağı tercih ederseniz daha iyi olur.

Anakartının bellek frekansının üzerinde RAM almak ek bir performans sağlamayacaktır. 2133 Mhz RAM tercih etmeniz daha doğru olacaktır.
anakartın bellek hızını nerden öğrenebilirim veya MSI Z170A TOMAHAWK Intel Z170A Soket 1151 DDR4 3600Mhz burdaki 3600 dediğimi oluyor

Evet, o dediği oluyor. Anakartı B150 serisi al, H110M Anakartlar giriş seviyesi modellerdir, İ3 modelleri için daha uygun.
peki Intel Core i5 6402P Soket 1151 2.8GHz 6MB Önbellek
Zotac GTX950 AMP! EDITION GDDR5 2GB 128Bit 7020 mhz bellek hızı
Kingston 8GB HyperX Fury Black DDR4 2400MHz bu üçüne uygun hangi anakartı önerirsin veya bellek hızı seçimim iyimi benim düşündüğüm anakart MSI Z170A TOMAHAWK Intel Z170A Soket 1151 DDR4 3600Mhz sen nerdesin

GTX 950 yerine RX 460 al. Z serisi Anakart almana gerek yok. B150 serisi Anakartlardan hangisi ucuzsa onu alabilirsin, örneğin MSİ Bazooka modeli al. Bazooka modeli 2133 MHZ desteklediği için 2133 MHZ RAM alabilirsin. XMP destekli RAM alırsan da Anakartın desteklediği RAM frekansının üzerine çıkabilirsin.

RAM : Kingston HyperX 2.133 DDR4 CL14
Anakart : BM-150 Bazooka
Disk : WD Black, bulamazsan WD Blue alabilirsin(7200RPM)

Disk Seagate'de olabilir ama anakartı MSI H110 kullanırsanız pişman olursunuz.

Webdenal'dan toplayarak daha uygun getirebilir ek bileşen yada parça yükseltmesi yapabilirsiniz.

GTX 950 yerine RX 460 al. Z serisi Anakart almana gerek yok. B150 serisi Anakartlardan hangisi ucuzsa onu alabilirsin, örneğin MSİ Bazooka modeli al. Bazooka modeli 2133 MHZ desteklediği için 2133 MHZ RAM alabilirsin. XMP destekli RAM alırsan da Anakartın desteklediği RAM frekansının üzerine çıkabilirsin.
çok teşekkür ederim

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı