Intel i5 9600K için soğutucu önerisi

zalm0xis

Centipat
MSI Z390-A PRO anakart ve i5 9600K sistemim var, ayriyeten elimde Snowman cooler 5 soğutucu var. Elimdeki soğutucuyla bu sisteme ne kadar OC yapabilirim? Ryzen 5 2600 kullanırken 4.1 hızlara kadar çıkarıyordum bu soğutucuyla, bir problem yaşamıyorum. i5 9600K ile aynı hızlara ulaşır mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır çıkaramazsın. Güçlü 6 bakır kanallı 3 fanlı mavi Ramtech X6 Cooler fan bunu tavsiye ederim 150 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Z390-A PRO anakart ve i5 9600K sistemim var, ayriyeten elimde Snowman cooler 5 soğutucu var. Elimdeki soğutucuyla bu sisteme ne kadar OC yapabilirim? Ryzen 5 2600 kullanırken 4.1 hızlara kadar çıkarıyordum bu soğutucuyla, bir problem yaşamıyorum. i5 9600K ile aynı hızlara ulaşır mıyım?
Aynı hızlara çok rahat çıkarsın ama İntel işlemcilerde klasik haline gelen 5.0GHz hıza çıkman zor gibi.

Hayır çıkaramazsın. Güçlü 6 bakır kanallı 3 fanlı mavi Ramtech X6 Cooler fan bunu tavsiye ederim 150 TL.
Konu sahibinin soğutucusu bence daha iyi.
Çıkarsa bile çok yüksek derecelere çıkar.
Konu sahibi stok soğutucu falan kullanmıyor ki. Gayet iş görür düzeyde 4 bakır borulu ve 12cm fanlı kule tipi bir soğutucusu var.

Teşekkür ederim cevaplarınız için. Sanırım bir süre 5.0'a çıkmadan ufak bi O.C ile idare edeceğim. Peki çok pahalı olmadan bir sıvı soğutma önerisinde bulunabilir misiniz ?

Yeni konular

Geri
Yukarı