Intel I5-9600K ve RTX 2060 sistem nasıl kullanılmalı?

03İsmail27

Hectopat
Sistemim şu şekilde:
  • Intel I5-9600K işemci.
  • ASUS GeForce ROG STRIX 2060-OC ekran kartı
  • MSI MAG mortar Z390 anakart.
  • Corsair Vengeance LPX 2X8 3000 MHz bellek.
  • Samsung 860 Evo 480 GB SSD.
  • Cooler Master RR212X Hyper işlemci soğutucu.
  • FSP 700W 80+ Bronze PSU.
  • sharkoon TG5 RGB kasa.
  • ViewSonic 23.6" VX2458-MHD 144Hz 1ms 2xhdmı DVI DP FreeSync FHD Gaming monitör

Bu sistemi bana arkadaşım topladı. Sistemden memnunum oynamak istediğim oyunları gayet güzel şekilde oynuyorum. Çok oyun oynuyorum ama bilgisayar parçalarından falan pek anlamam. O yüzden yardımcı oldu.
Genel olarak bilgisayarı kullanım halimden memnunum ama bu konuyu açma sebebim bilgisayarı olabilecek en faydalı şekilde kullanmak istiyorum. Sanki bir şeyleri atlıyorum gibi geliyor. Bilgisayar hakkında bütün tavsiyelere açığım ve şöyle sorularım var:

Ben bu PC'den yeterli performans alıyor muyum? Bu bilgisayarın normal şartlarda Witcher 3 PUBG gibi oyunlarda nasıl performans vermesi lazım? Bu bilgisayarı hangi çözünürlükte kullanmalıyım? Benim kullanımım 1080P Ultra ayarlarda PUBG 90-120 FPS arasında Witcher 3 85-95 FPS arasında gidip geliyor. Sıcaklıklar genel olarak 5-6 saat kullanım sonrası en fazla işlemcide 66, ekran kartında 72 dereceyi görüyor daha fazla artmıyor. Ayrıca monitörün kendisinden çözünürlük ayarı yapmam gerekiyor mu yoksa oyun içinden yapılan yeterli mi?

Ekran kartı OC versiyon ama ben ayriyeten bir şey yapacak mıyım? Yapacaksam hangi durumlarda yapmalıyım? Şu an MSI dragon Center programından OC modu açıyorum ama tam anlamıyla olduğundan şüpheliyim.

İşlemci, ekran kartı, SSD Vatan'dan, monitör İtopya'dan, bellek ve soğutucu Sanalmarketim'den, kasa ve PSU İnventus'tan. Toplam 9200 küsür liraya gelmişti. Ama ben sürekli indirim takip ettim bütün parçaların siparişini tamamlamam 3 haftayı falan buldu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı