Intel i7 7700 vs AMD Ryzen 7 1700

Intel i7 7700 vs AMD Ryzen 7 1700

• Oy verenlerin toplamı
    78

turevintegral

Hectopat
Makaleler
2
Yeni bilgisayarım için işlemci bakıyorum. AMD'nin yeni işlemci serisi olan Ryzen serisinin çıkmasını bekledim. Sizce Intel i7 7700'ü mü yoksa AMD Ryzen 7 1700'ü mü tercih etmeliyim? Sebebini belirtirseniz sevinirim. Bir de oy kullanmayı unutmayın lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
R7 1700 öneririm. Sebebi ise;
-Stok fanının INTEL'in stok fanından daha iyi olması.
-AM4 soketinin uzun soluklu olacağı ve bu sayede upgrade için daha elverişli olacağı.
-Çoklu çekirdek performansında İ7 7700 den daha performanslı olması ve oyunların 1-2 sene içinde çoklu çekirdek performansının oyunlar için önem kazanacağı.
-İ7 7700 e göre daha düşük TDP değeri.
-Daha fazla çekirdek, işlem birimi ve ön bellek.

@BeyzaTheHuntress Oyun için İ7 7700, uzun ömürlülük açısından 1700. İ7 7700 modeli de çok uzun yıllar idare eder, size göre olan işlemci İ7 7700.

Üstte arkadaş oyunlarda yakın zamanda çoklu çekirdek performanslarının ön plana çıkacağını söylemiş. 1700 ' ün beni şu an piyasadaki oyunlarda üzmeyeceğini var sayarsak ileride oyunlarda İ7 7700 modelinden daha iyi performans vermez mi ?

@BeyzaTheHuntress DX 12 yaygınlaşırsa daha iyi performans elde edersin 1700 modeliyle. Benim gönlüm Ryzen işlemcilerden yana ama tarafsız yorum yapmakta fayda var. 1700 modeli alırsan seni pişman etmez. Tercih senin, iki model de iyi işlemciler.

Benim bahsettiklerim küçük fark yaratan şeyler. Ben de Ryzen taraftarıyım ama İNTEL alsan seni üzmez. Tabii bir sonraki sene soket değiştirmezlerse. :p

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı