Intel i7 7700HQ oyunlarda yüksek sıcaklık problemi

HornetDanger

Decapat
i7 7700HQ işlemcili GTX 1070 bir laptopum var. 1 sene önce aldım işlemci sıcaklığı Call of duty WW2 veya PUBG oynarken 95 derecenin altına inmiyor GPU ise 80-85 derece ultra ayarlarda oynuyorum. Endişelenmeli miyim? Cooler Master sogutucum ile kullanıyorum. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa yorumları bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
i7 7700HQ işlemcili GTX 1070 bir laptopum var. 1 sene önce aldım işlemci sıcaklığı Call of duty WW2 veya PUBG oynarken 95 derecenin altına inmiyor GPU ise 80-85 derece ultra ayarlarda oynuyorum. Endişelenmeli miyim? Cooler Master sogutucum ile kullanıyorum. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa yorumları bekliyorum.
Ek soğutucu almalısınız bence 95 derece fazla.

Teknoloji marketlerinden aldınız varsayıyorum. Garantiye gönderin ilgilensinler. Termal macunların yenilenmesi ve fan temizliği bakımı yanında BIOS'u da güncellemelerini isteyin. Tekrar aynı sorun olursa işlemciye underwolt yapın.

Merhabalar DELL Inspiron 7577 1050ti lı modeli var aynı sorun bendede var tabi sorun mu değil mi kararsız kaldım i7 7700hq işlemcim BF1 multiplayer ve Gta online da 95 derece sabitleniyor fakat kullanımları işlemci kullanımı %70-%80 ekran kartı kullanımım ise %65-%70 arası oluyor fakat ortamımdan kaynaklı olabileceğini düşünüyorum Antalyada yaşıyorum ve burada nem oranı %40 ve hava sıcaklığı 36 derece laptopun altında soğutucu olarak BenQ marka bir soğutucu var çift fanlı 140mm fanları ve sanırsam 500rpm değerlerinde dönüyorlar ama bir etkisi olmuyor underwolt yapmaya çalıştım fakat ya ben beceremedim yani -0.130 da başlattım BF1 de kapandı bilgisayar
-0.105 yaptım değerleri fakat bundada alt+tap yapınca bilgisayar çok takılmaya başlıyor arka planda bişey çalıştıramıyorum

Detaylı bir temizlik yapıp termal macunları yenilemenizi öneriyorum. Laptop, 1 senede bayağı toz kapmış olabilir.

Sağol Batucuğum;

Sevgili dostlar bilgisayarın içini açıp korkunç manzarayla karşılaştım. Sadece 8 ayda fanın ızgaraları tozdan tıkanmış ve macun kaybolmuş. Temizliğini yaptıktan ve macunu yeniledikten sonra 20 derece kadar düştü. 90-95 derece olan işlemci aynı programlar da şuan 70-75 derece de çalışıyor. Bu sorunu yaşayan arkadaşlara ilk tavsiye temizliğini yapın :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı