Intel i7 9.nesil işlemcili laptop vs AMD Ryzen 7 2. nesil işlemcili laptop

qwyunus06

Decapat
Merhabalar ikilemde kaldigim bir konu hakkinda yardima ihtiyacim var.
Konu basliginda yazdigim islemciye sahip olan bilgisayarlarin fiyatlari ayni. Intel islemcide 1650 ekran karti var. AMD olan da ise 1660 Ti ve fazladan 8 GB RAM'i var. Toplamda 16 GB yani. Sizce hangi laptop tercih etmeliyim? Kiymetli yorumlariniz icin tesekkur ederim, iyi geceler.

Ben burada fazladan alacağım FPS'e bakarım. Tabii ki 2. sistem yani AMD tabanlı sistem daha fazla FPS alacaktır. Ürünleri bizimle paylaşırsanız daha iyi olur.

Birinciyi alırsan işlemci olarak biraz daha geleceğe yatırım olur. Ancak dersen benim için FPS daha önemli, o zaman ikinciyi seçersin. Ama ikisi arasında çok FPS farkı olmaz, çünkü i7'nin tek çekirdek performansı daha iyi.

Birinciyi alırsan işlemci olarak biraz daha geleceğe yatırım olur. Ancak dersen benim için FPS daha önemli, o zaman ikinciyi seçersin. Ama ikisi arasında çok FPS farkı olmaz, çünkü i7'nin tek çekirdek performansı daha iyi.
Hangi oyunu oynayacağını nereden biliyorsun? Ayrıca ikisi arasında dağlar kadar FPS farkı var.
Benim fikrim 2. Sistemden yana 8 GB fazladan RAM ve 1660 Ti ciddi anlamda fark yaratacaktır.

GTX 1650 ile 1660 Ti arasında oldukça fazla bir fark mevcut. Ayrıca 8 GB RAM daha fazla oluyormuş arkadaşın dediğine göre. En iyi işlemciyi taksanız bile GTX 1660 Ti ekran kartlı sistem daha fazla FPS alacaktır.

Hangi oyunu oynayacağını nereden biliyorsun? Ayrıca ikisi arasında dağlar kadar fps farkı var.
Benim fikrim 2. sistemden yana 8gb fazladan RAM ve 1660ti ciddi anlamda fark yaratacaktır.
İkisi arasındaki FPS farkını çok fazla bilmiyorum sadece intelin tek çekirdeği yüksek olduğu için FPS birbirine yakın olabilir dedim.

Bilmediğimiz konu hakkında yanlış bilgilendirme yapmamaya dikkat edelim. Kartlar arasında çok fazla fark mevcut.

Ryzen 2. nesil işlemcileri tek çekirdek performansında Intel'den daha kötü. Ama arada GTX 1650 ve GTX 1660 Ti farkı mevcut. Tek çekirdek performansı daha kötü olsa bile 1660 Ti, 1650'yi ezer geçer. Ryzen'li sistemi tercih edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı