Intel işlemcilerin içinde AMD GPU bulunacak!

Merhaba.
Artık Intel işlemcilerin içinde Nvidia yapımı iGPU olmayacak. Intel, Nvidia'dan vazgeçti ve AMD Graph.'e bir çek yazdı. Bundan sonra Intel işlemcilerinin içinde AMD iGPU'su bulunacak.

Bunun sebebi de bence AMD'nin hisse değerinin sürekli düşüşte olması. Batmak üzere olan AMD'ye Intel'in yardımı olarak düşünülebilir bu gelişme. Tıpkı yıllar önce Microsoft'un Apple'a yaptığı gibi.

Sizce iyi bir şey mi bu yoksa kötü mü? Bence başarılı APU işlemciler geliştiren bir firmanın çok da kötü iş çıkaracağını sanmadığımdan, oldukça iyi bir gelişme. Zaten AMD'yi Intel kurtarmazsa, Nvidia'nın umrunda olmaz gibi gözüküyor AMD'nin durumu.

Intel'in çekinin ardından AMD'nin hisselerinin biraz yükselmesine rağmen, ardından tekrar düşüşe geçti bu arada. AMD için en iyilerini dileriz. :)

Böyle bir söylenti var ama henüz kesinleşmedi. Lisansını aldıktan sonra mümkündür. Sonuçta AMD şu anda Intel lisansı ile işlemci üretiyor. Intel de AMD'nin 64 Bit ile ilgili lisanslarını kullanıyor olmalı.

Her halükarda ABD, AMD'nin batmasını istemez. Bir şekilde şirketi tekrar kar eder hale getirmeleri lazım.

Söylenti AMD'yi satın aldığı üzerineydi, ben de başlıkta satın aldı diye okuyunca şaşırmıştım. :) Sadece çek yollamış. İşler kesin gibi yine de.

AMD tarafında da adamlar Ryzen'i üretmek için HQ'larını sattı, durum ciddi. Ben batacağını düşünmüyorum yine de hocam. AMD'nin bir an önce en karlı sınıf olan üst sınıfa yönelmesi gerekiyor ki Rx Vega da yolda. :)

Intel'in kenarında 20milyar yatırım parası var diyolardı, kullanabilecekleri. Dokunmamıştır bile Intel'e ne kadarlık ise o çek artık. :D

Nvidia ile sözleşme yenilemeyecek gibi duruyor, bu durumda AMD ile anlaşması sürpriz olmaz. Intel işlemcilerdeki GPU yongaları yine APU sistemler gibi performans vermeyecektir, yeni nesil Ryzen APU ile Intel Iris ve HD Graphics modelleri aynı performansta olmaz, AMD ile lisans antlaşması yapsa da durum bunu gösteriyor. Şu ana kadar hep Nvidia ile ortak hareket ederek kendi dahili GPU'larını yapıyordu Intel ve performansları kısıtlıydı, eğer AMD ile anlaşırsa yine eski çizgisini devam ettirir, Intel direk APU sistemler kadar güçlü dahili GPU çıkarmayacaktır, AMD A10 APU modellerinden daha performanslı GPU'lar yapabilir, Ryzen APU gibi performans vereceğine ihtimal vermiyorum, Intel bu sektöre giriş yapacağını sanmam, çünkü o kulvarda da Pentium işlemcileri var.

Bence iGPU koymasınlar. AMD Ryzen'de olduğu gibi yoksa işlemci maliyeti artıyor.
Intel'in x99 platformunda zaten iGPU yok. İşlemci gücü isteyen sadece, onları alıyor. Üretimde de maliyet çok fark etmiyor Pentium ile i7 arasında.

AMD ile anlaşmaları bence de ortaya APU gibi işlemci çıkarmak istemeleri değil. AMD para kazansın diye.

Eğer bu doğruysa kötü. Yani anlayamıyorum cidden. Nvidia zamanında o kadar ürünü yanlış fiyatlandırdı ama fanboyları çok diye satın alındı. AMD her zaman F/P idi ve yine Nvidia tercih edildi. Cidden kötü...

Kafama takılan, Ryzen işlemciler hiç mi işe yaramadı. O kadar satış yaptılar. Ve bir çok insan Vega serisini bekliyor. Hisse senetlerinin bu kadar düşük olması düşündürücü. Haberi okuyunca çok şaşırdım.

Kafama takılan, Ryzen işlemciler hiç mi işe yaramadı. O kadar satış yaptılar. Ve bir çok insan Vega serisini bekliyor. Hisse senetlerinin bu kadar düşük olması düşündürücü. Haberi okuyunca çok şaşırdım.
Ayakta tutuyordur ama düze çıkarmadı Ryzen'ler. AMD böyle iyi ürünler çıkarmaya devam ederse düze çıkacaktır ama. Batacak diye bir korkunuz olmasın. Batırmazlar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı