Intel laminar RM1 stok fan yerine oturmuyor

Merdo34

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Anakart
H610M D
İşlemci
İ3 12100F
Intel laminar RM1 stok soğutucuyu kullanıyorum. Stok soğutucuyu çıkardıktan sonra geri takmaya çalıştığım zaman yerine oturmadı, ne kadar uğraştıysamda iki ayak oturmuyor ve soğutucu dengesiz kalıyor.

Bundan ötürü işlemci sıcak çalışıyor buna bağlı olarak da fanlar 3000 RPM + hızda çalışıyor, hem yüksek ses hem fanların ömrünü kısalttığı için hem de sıcaklığa bağlı olarak oyunlarda FPS düşüklüğü yüzünden benim için sorun oluyor.
12100F için yeterli olduğu için kule tipi soğutucu alıp masraf yapmak istemiyorum.

Soğutucudan tam performans almak için el imkanları ile ne yapılabilir?
Yeni ayak almak işe yarayabilir mi?
Aklımda çift taraflı bant gibi fikirler var fakat emin değilim, sizlerin de fikrini almak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ayaklara zarar vermediyseniz oturmama gibi bir şansı yok oturmayan ayaklardaki pinleri yukarı kaldırıp sola yada sağa doğru çevirin tekrar bastırın ve tekrar takmaya çalışın biraz bastırabilirsiniz sorun olmaz anakartın arkasına bakın çıt sesini duyacaksınız.

Hocam ayaklara zarar vermediyseniz oturmama gibi bir şansı yok oturmayan ayaklardaki pinleri yukarı kaldırıp sola yada sağa doğru çevirin tekrar bastırın ve tekrar takmaya çalışın biraz bastırabilirsiniz sorun olmaz anakartın arkasına bakın çıt sesini duyacaksınız.
Eklemeyi unutmuşum,iki ayak normal fakat diğer ayakların pin yanakları zorlamadan dolayı bükük durumda,düzeltme şansım var mı?
İkisi güzel şekilde oturuyor fakat diğerleri oturmadığı için soğutucu dengesiz.

Hocam tam emin değilim ama esnek zaten stok soğutucunun ayakları denerseniz belki oturur oturmazsa 1700 stok soğutucuya göre pin alabilirsiniz yada direkt soğutucuyu alabilirsiniz.

Eklemeyi unutmuşum,iki ayak normal fakat diğer ayakların pin yanakları zorlamadan dolayı bükük durumda,düzeltme şansım var mı?
İkisi güzel şekilde oturuyor fakat diğerleri oturmadığı için soğutucu dengesiz.
Hocam aynısı başıma geldi. Elinizle düzeltmeniz mümkün ( 2 parmağınız ile ezerek) . İlk önce yamulan ayakları takmaya çalışın. Böylece rahatça oturtabilirsiniz.

Hocam aynısı başıma geldi. Elinizle düzeltmeniz mümkün ( 2 parmağınız ile ezerek) . İlk önce yamulan ayakları takmaya çalışın. Böylece rahatça oturtabilirsiniz.
Zor olacak fakat deneyeceğim.

Üç ayak oturuyor fakat bir tanesinin yanaklarının teki kırık o yüzden oturmuyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı