Intel Management Engine Interface Açılış Süresini Uzatıyor

Buyrun hocam şuraya yükledim tüm bilgileri CPU-Z ve Sistem bilgisinden.

Screenshot
Hocam öncelikle bu linkteki sürücüleri yüklemeyi deneyin. Harddisk güncellemesi falan var. Ekran kartı, ses, kart okuyucu. Bu üç sürücüyü yüklemeyin diğerlerini yükleyin ve bir de yonga seti sürücüsü hariç ne varsa yükleyin. Ayrıca BİOS’unuz EUFİ değil. Bu linkte UEFİ desteği kazandıran bir güncelleme var onu yükleyin. Sorunsuz yüklenir ise UEFİ Windows kurulumu yapın.

HP Pavilion g6-1040et Dizüstü Bilgisayar - Sürücü İndirmeleri | HP® Müşteri Desteği

Valla hocam anlamadım gitti bu nasıl bir sorun :) temiz kurulum denediniz mi ?

Hocam şimdi daha yeniden temiz kurulum yaptım yine problemim devam ediyor. Windows 7'ye de döndüm daha önce yine devam etti problemim. Windows 10 Home Edition lisanslı ürün kullanıyorum. IME'nin yüklenmesinde "Bu platform desteklenmiyor" hatasından öteye geçebilsem büyük ihtimalle çözülecek fakat IME driverlarına hep bu hatayı aldığım için devam edemiyorum. BIOS pilini tekrar değişirmeyi deneyeceğim mecburen başka bir çözüm gelmiyor aklıma artık.

Hocam şimdi daha yeniden temiz kurulum yaptım yine problemim devam ediyor. Windows 7'ye de döndüm daha önce yine devam etti problemim. Windows 10 Home Edition lisanslı ürün kullanıyorum. IME'nin yüklenmesinde "Bu platform desteklenmiyor" hatasından öteye geçebilsem büyük ihtimalle çözülecek fakat IME driverlarına hep bu hatayı aldığım için devam edemiyorum. BIOS pilini tekrar değişirmeyi deneyeceğim mecburen başka bir çözüm gelmiyor aklıma artık.
Şimdi şöyle bir durum var. Bilgisayarın sitesinde Windows 7 ve 8 için sürücüler verilmiş. Windows 10 için sürücü yok ama zaten Windows 10 sürücüleri kendisi eksiksiz yüklüyor tabi yükleyemediği oluyor bunlar istisna ama siz Windows 7 yükleyip yine aynı sorunu alıyorum diyorsunuz. Garip bir durum. Peki hocam siz şimdi bunu yükleyemediğinizde aygıt yöneticisinde ne gibi bir uyarı veriyor ?

Şimdi şöyle bir durum var. Bilgisayarın sitesinde Windows 7 ve 8 için sürücüler verilmiş. Windows 10 için sürücü yok ama zaten Windows 10 sürücüleri kendisi eksiksiz yüklüyor tabi yükleyemediği oluyor bunlar istisna ama siz Windows 7 yükleyip yine aynı sorunu alıyorum diyorsunuz. Garip bir durum. Peki hocam siz şimdi bunu yükleyemediğinizde aygıt yöneticisinde ne gibi bir uyarı veriyor ?

Aldığım hata budur hocam

Screenshot

Aldığım hata budur hocam

Screenshot
Hocam Microsoft'un sayfasında çözüm olarak bunu belirtmiş ama denediğimiz için çözüm olmuyor maalesef.

Kod 10 "Aygıt başlatılamıyor. (Kod 10)"
Tam Hata İletisi
"Aygıt başlatılamıyor. Bu aygıtın aygıt sürücülerini yükseltmeyi deneyin. (Kod 10)"
Nedeni
Aygıtın donanım anahtarı genellikle bir "FailReasonString" değeri içerir ve değer dizesi, donanım üreticisi tarafından tanımlanan bir hata iletisi görüntüler. Donanım anahtarı "FailReasonString" değeri içermiyorsa, yukarıdaki hata iletisi görüntülenir.
Önerilen çözümler
Sürücüyü güncelleştirin
Aygıtın Özellikler iletişim kutusunda, Sürücü sekmesini tıklatın ve ardından Donanım Güncelleştirme Sihirbazı'nı başlatmak için Sürücüyü Güncelleştir'i tıklatın. Sürücüyü güncelleştirmek için yönergeleri izleyin.
Not Sürücünün yolunu sağlamanız istenebilir. Sürücü istenirse ve sürücünüz yoksa, donanım satıcısının web sitesinden en son sürücüyü indirmeyi deneyebilirsiniz.

Başka bir sitede ise kayıt defterinde (regedit) bozulma vardır. Sürücüyü güncelleyin yazmışlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı