Intel mi? AMD mi?

Intel mi? AMD mi?

• Oy verenlerin toplamı
    50
Tabi ki AMD. Ben bir Intel kullanıcısı olarak söylemeliyim ki; arayüzleri olsun, kullanışlığı olsun, oyun/iş performansı olsun berbat bir işlemci. Çoğu yakınım AMD kullanıyor ve aynı sistemde aldığımız FPS'ler 10-15 kadar değişiklik gösteriyor.(Benimki daha az)

1586359341329.png

Forumda milyon tane aynı konudan oldu ve her seferinde bir tartışma çıkıyor. Konu açmadan önce araştırın artık.

Klişe olacak ama internette gezinmek istiyorsan AMD, oyun delisi isen Intel.

Kardeşim yorumunun yanlış olduğunu düşünüyorum. Böyle bir algıdan lütfen çıkın. İşte şunda AMD işte şunda Intel demek bana göre yanlış. Bu düşünce eski kafada kalmış kıişilerin düşüncesi. AMD'nin her türlü Intel'den daha iyi olduğunu düşünüyorum. Tabiki senin fikrine saygı duyuyorum. İyi sosyaller diliyorum.

Her halükarda AMD, ileriye dönük olması. daha düşük Nanometre, fiyatının rakibine göre 2-2.5 kat daha ucuz olması. Performans konusunda zaten durum belli. Intel 7 Nanometreye geçtiği zaman, AMD 5 Nanometre işlemci üretecek ve büyük ihtimalle pazarın yarısından fazlasını eline alacak. Tabii Intel fanboyları yine tercihi, pahalı ama geleceği olmayan işlemcilere yatırım yapacak. Olay aslında Intel'in sunduğu performans değil, performansı gerçekten iyi. Lakin çekirdek sayısı, özellikle gereksiz fiyat politikası alınmaması için yeterli bir sebep. Ek olarak 10. nesil Intel işlemcilerin çektiği güçler dahi uzak durmak için sebeplerden birisi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı