Intel N450 sisteme Windows XP nasıl kurulur?

Cenkkaraman

Hectopat
Herkese merhaba. Elimde bir yakınımın XP laptopu var. Uzun zamandır kullanmıyor. Hoşgeldiniz yazısı çıkmadan hata verip yeniden başlatıyor. Ben de format atayım dedim.

İşletim sistemi:
Intel Atom N450
1 GB RAM
160 GB HDD

Nereden ve nasıl format atabilirim? Ya da çözümü bilen varsa söyleyebilir mi?

hafif linux kursanız daha perfomanslı çalışır diye düşünüyorum.Lxle bunlardan bir tanesi mesela.

32 bit desteği olan 256 mb ram gereksinimi olan çok rahat iş görür 1 gb raminiz ile.

hafif linux kursanız daha perfomanslı çalışır diye düşünüyorum.Lxle bunlardan bir tanesi mesela.

32 bit desteği olan 256 mb ram gereksinimi olan çok rahat iş görür 1 gb raminiz ile.
Peki Windows'u silmeme gerek var mı? Yoksa Linux kurarken kendisi silinir mi?

Herkese merhaba. Elimde bir yakınımın XP laptopu var. Uzun zamandır kullanmıyor. Hoşgeldiniz yazısı çıkmadan hata verip yeniden başlatıyor. Ben de format atayım dedim.

İşletim sistemi:
Intel Atom N450
1 GB RAM
160 GB HDD

Nereden ve nasıl format atabilirim? Ya da çözümü bilen varsa söyleyebilir mi?
Windows XP kurmayın bu sisteme. Bodhi kurun.
Bunun aynısı elime geçti. 2 GB ve 320 GB HDD hali Windows 7 Starter versiyonunu çok rahat çalıştırıyordu.

Peki Windows'u silmeme gerek var mı? Yoksa Linux kurarken kendisi silinir mi?
Windows'u isteğe bağlı olaraktan kurulum arayüzünden silip silmemeyi size bırakıyor. Zaten anladığıma göre XP açılmıyormuş. Silin gitsin kurulumda genelde dağıtımlarda diski sil ve XX_Linux kur diye bir seçenekte olur. Ona göre yaparsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı