Intel + NVIDIA Laptopta takılma

Bidoncu

Femtopat
Arkadaşlar bu sorun 3 yıldır çözülememiş, güncel bir sistemim var fakat beni de bu takılmalar çok rahatsız etmeye başladı. Bilgisayarı kapata bastığımda bile fare imleci kilitleniyor. Intel, NVIDIA, MSI ve Microsoft'a geri bildirim gönderdim fakat herhangi bir geri dönüş alamadım. Altta eklediğim görseldeki 2.satırda belirttiğim sorunun çözümünü bilen var mı?

1.png

Eğer doğru anladıysam bu bende de bilgisayarı kapatırken anlık oluyor. İmleç bir anlığına donuyor. Ama bir süre sonra kapanana kadar oynatabiliyorum.

Eğer doğru anladıysam bu bende de bilgisayarı kapatırken anlık oluyor. İmleç bir anlığına donuyor. Ama bir süre sonra kapanana kadar oynatabiliyorum.

Evet kapata bastığın anda takılıyor 2 saniye sonra hareket ettirebiliyorsun o çok rahatsız etmiyor fakat bilgisayar başından ayrılacağım zaman Win+L yapıyorum, sinir bozucu bir takılma oluyor.

Monster Abra A5 15.1 bilgisayarımla ben de bu sorunu 2 senedir yaşıyorum. Forumda bununla alakalı kaç kere başlık açtım ne yazık ki bir çözümünü bulamadım.
Çözüm: Bildirim bulutuna ve görüntü ayarlarına tıklayınca takılma (Recep Baltaş burada çözüldü diyerek işaretlemiş fakat hala devam ediyor. Bence o da çözümün gelmesinden ümidi kesti.)
Tam çözüm değil ama NVIDIA Denetim Masası'ndan tercih edilen grafik işlemciyi yüksek performanslı NVIDIA seçince takılmalar biraz daha azalıyor. Denemeni tavsiye ederim.

Monster Abra A5 15.1 bilgisayarımla ben de bu sorunu 2 senedir yaşıyorum. Forumda bununla alakalı kaç kere başlık açtım ne yazık ki bir çözümünü bulamadım.
Çözüm: Bildirim bulutuna ve görüntü ayarlarına tıklayınca takılma (Recep Baltaş burada çözüldü diyerek işaretlemiş fakat hala devam ediyor. Bence o da çözümün gelmesinden ümidi kesti.)
Tam çözüm değil ama NVIDIA Denetim Masası'ndan tercih edilen grafik işlemciyi yüksek performanslı NVIDIA seçince takılmalar biraz daha azalıyor. Denemeni tavsiye ederim.

NVIDIA GPU'su tam kapasitede çalışırken Win+L yaptığımda hiçbir takılma yok mesela ekran kartının %90'ını kullanan bir oyuna gir sonra Win+L yap takılma diye bir şey yok.Fakat sistem boşta ve GPU uyku halindeyken Win+L yapınca GPU uyanıyor ve takılmaya sebep oluyor,bu GPU tekrar uyku haline geçmeden yani uyanık halindeyken de Win+L yaptığımızda yine takılma oluyor çok garip bir durum.Kilit ekranının uzantısını NVIDIA Control paneli üzerinden seçip NVIDIA yerine Intel seçebiliyor muyuz çok uğraştım ama bulamadım belki bu çözüm olabilir.

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    70,6 KB · Görüntüleme: 39

Geri
Yukarı