Intel Pentium sisteme 8 GB RAM takılmalı mı?

Bilgisayarım çok da iyi değil bu yüzden RAM taktırmayı düşünüyorum.

Intel Pentium.
4 GB RAM.
DDR3 1333MHz.

Zula'dan başka bir oyunu kasmadan açmıyor maalesef CS:GO, Valorant gibi oyunlar da ciddi derece de düşük FPS alıyorum bu yüzden dost tavsiyesi üzerine bilgisayarıma 8 GB RAM taktırıp 12 GB RAM yapmayı düşünüyorum.

Valorant, CS:GO gibi oyunlarda çok yüksek FPS olmasa da kasmadan oynama gibi bir şansım olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:

Intel Pentium.
4 GB RAM.
DDR3 1333MHz.

Zula'dan başka bir oyunu kasmadan açmıyor maalesef CS:GO, Valorant gibi oyunlar da ciddi derece de düşük FPS alıyorum bu yüzden dost tavsiyesi üzerine bilgisayarıma 8 GB RAM taktırıp 12 GB RAM yapmayı düşünüyorum.

Valorant, CS:GO gibi oyunlarda çok yüksek FPS olmasa da kasmadan oynama gibi bir şansım olur mu?

RAM yükü hafifletir. Fakat güçsüz şeyi güçlendirmez.
Ör:
Bir çalışana günde 4 saatte 4 iş yapmasını söylüyorsunuz ve adamı yoruyorsunuz.
Ama saati 12 yaparsanız adam rahatlar ama gücü değişmez. Yapacağı iş yine aynı.

AIDA 64 Extreme isimli programdan çipset'e bak oradan anakartın kaç GB RAM desteklediğine bakarsın ayrıca orijinal RAM'in markası ne ise yeni RAM'e o markadan tak yoksa mavi ekran hatası alırsın. Benim sistemim de Pentium. 6 GB RAM taktırdım iyi gidiyor bir sıkıntı yok yani.

Intel Pentium.
4 GB RAM.
DDR3 1333MHz.

.
AIDA 64 Extreme isimli programdan çipset'e bak oradan anakartın kaç GB RAM desteklediğine bakarsın ayrıca orijinal RAM'in markası ne ise yeni RAM'e o markadan tak yoksa mavi ekran hatası alırsın. Benim sistemim de Pentium. 6 GB RAM taktırdım iyi gidiyor bir sıkıntı yok yani.
Bunu Bilmiyordum İnstagram Ya da Discord Hesabın varsa Bana Özelden Yardımcı olur musun ?

Teşekkürler <3
Sorun RAM'de olmayabilir. Ayrica anakartiniz 4 GB RAM ustu RAM'i destekliyor mu? Islemcinizin ve ekran kartinizin tam modeli nedir?
ATI Radeon HD 6350 Ekran kartı
Ana karta nerden bakabilirim

Yeni konular

Geri
Yukarı