Intel platform flash tool Reeder a8i Quad'ı görmüyor

e.n.e.s

Kilopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
5
Tablet atom işlemci kullandığı için Android yerine bir Linux dağıtımı kurayım dedim, kurdum fakat ses yoktu. Başka dağıtımlar denedim onlar boot bile etmiyordu. Sonra geri Android kurayım dedim. Tabii bütün disk bölümlerini silmiştim, Android ile ilgili hiçbir şey kalmamıştı. Şimdi Intel platform flash tool ile ROM atacaktım ama haliyle tableti görmüyor :D. Normalde böyle gözükmesi lazım.

1642689082573.png

Bende böyle:

1642689115895.png

Bilgisayarın görmesi için buna bir önyükleyici ya da ona benzer bir şey mi kurmam lazım? Konu Android olduğu için yine sizleri etiketliyorum, @364809 @mburaktekin.

Hocam şimdi ben bu dosyalarla bir USB üzerinden x86 sistemlere Android kuran bir yazılım ile kurabilir miyim? Mesela BlissOS x86 var, o ISO'nun içinde de bu dosyalardan olması lazım değil mi? Sonuçta o da Android. Umarım anlatabilmişimdir :D.
1643215662754.png

Tabii bu dosyalar da var, bu dosyalar da önem taşıyordur sanırım.
1643215813505.png

Hocam şimdi ben bu dosyalarla bir USB üzerinden X86 sistemlere Android kuran bir yazılım ile kurabilir miyim? Mesela blissos X86 var, o ISO'nun içinde de bu dosyalardan olması lazım değil mi? Sonuçta o da Android. Umarım anlatabilmişimdir :D.
Eki Görüntüle 1283702

Blissos X86 kurulumunda recovery için grub önyükleyici ayarlanmıyor.

ISO dosyasını USB'ye yazdırıp USB içindeki o dosyaları değiştirerek teoride kurabilirsiniz ama ramdisk gibi diğer bileşenler etken yaratır mı bilemiyorum.

Üstte attığınız konuyada onu önermiştim, denemekten zarar gelmez ama recovery işlevi olmayacaktır.
Format atma işlemide olmaz o yüzden hocam.

BIOS'u kaç kere sıfırlamışımdır, şu x86 Android tavsiyelerinizi deneyeceğim ama OTG+USB 2.0 çoklayıcı ile kurulumu boot etmesi aşırı uzun sürüyor :(.

Şöyle bir ISO buldum, bunu düzenlemeyi deneyeceğim o zaman.
(Linke girince otomatik indirmeye başlıyor ona göre girin :D.)
Install.img dosyası var, bunun içinde üstteki dosyalardan var mı yoksa tek dosya mı?
Bir de şu initrd.img nedir tam olarak?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı