Intel platform flash tool Reeder a8i Quad'ı görmüyor

e.n.e.s

Kilopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
5
Tablet atom işlemci kullandığı için Android yerine bir Linux dağıtımı kurayım dedim, kurdum fakat ses yoktu. Başka dağıtımlar denedim onlar boot bile etmiyordu. Sonra geri Android kurayım dedim. Tabii bütün disk bölümlerini silmiştim, Android ile ilgili hiçbir şey kalmamıştı. Şimdi Intel platform flash tool ile ROM atacaktım ama haliyle tableti görmüyor :D. Normalde böyle gözükmesi lazım.

1642689082573.png

Bende böyle:

1642689115895.png

Bilgisayarın görmesi için buna bir önyükleyici ya da ona benzer bir şey mi kurmam lazım? Konu Android olduğu için yine sizleri etiketliyorum, @364809 @mburaktekin.

Tamamdır arkadaşlar, bilgisayar başına geçtiğimde deneyeceğim üstteki dosyayı.
Hocam ISO'yu denemeye çalıştım fakat tablet sadece UEFI boot ediyor, haliyle USB'yi de görmedi.

Son düzenleme:
Tamamdır arkadaşlar, bilgisayar başına geçtiğimde deneyeceğim üstteki dosyayı.
Hocam ISO'yu denemeye çalıştım fakat tablet sadece UEFI boot ediyor, haliyle USB'yi de görmedi.

BIOS üzerinden kapatılıyor sanmştım.

Biraz daha uğraşıp geri dosyayı yükleyeceğim.

Son düzenleme:
@e.n.e.s paylaştığım flash tool'u denediniz mi?
Hocam onu denemeyi unuttum, kusura bakmayın. Hem ISO'yu hem de sizin attığınız toolu deneyeceğim.
O tool ile olmuyor maalesef, tablet tam olarak tanınmadığından sanırım. Burada kalıyor:
1643404733957.png

Şimdi o ISO'yu deneyeceğim.

Son düzenleme:
Hocam onu denemeyi unuttum, kusura bakmayın. Hem ISO'yu hem de sizin attığınız toolu deneyeceğim.
O tool ile olmuyor maalesef, tablet tam olarak tanınmadığından sanırım. Burada kalıyor:
Eki Görüntüle 1286572
Şimdi o ISO'yu deneyeceğim.

Hocam şu yukarıdaki ADB tableti takınca mi geliyor?

Hocam şu yukarıdaki ADB tableti takınca mi geliyor?
Yok, o hep var.
Live (Debug Mode) ile boot etmeye çalıştığımda siyah ekranda kalıyor, USB işlem gösterge ışığı da sabit yanıyor, yani bir işlem yapılmıyor USB üzerinde anladığım kadarıyla.

Son düzenleme:
Yok, o hep var.
Live (Debug mode) ile boot etmeye çalıştığımda siyah ekranda kalıyor, USB işlem gösterge ışığı da sabit yanıyor, yani bir işlem yapılmıyor USB üzerinde anladığım kadarıyla.

Acaba sıkıntı o hep var olan sürücü ile mi ilgili. Intel'in verdiği o sürücüde ADB sürücüsü olarak geçiyor belki onla çakışma yapıyordur.

O aygıtı sürücüsü ile birlikte kaldırmayı dener misiniz?

Android 5.1 RC dosyasında EFI yoktu bende 9.0 dosyasının içinden EFI boot dosyasını aldım ama biraz daha kafa patlatmak gerekiyor.

Bana sıkıntı şu hep var olan ADB aygıtı gibi geldi.

ADB'yi silip denerim hocam, normalde bir cihaz için ADB sürücüsü kurduğumda o başka bir ad alıyor (Örn: Lemobile Devices) ve o sarı ünlem kalkıyor. Yani GM8 ile uğraştığım zaman öyleydi diye hatırlıyorum.

ADB'yi silip denerim hocam, normalde bir cihaz için ADB sürücüsü kurduğumda o başka bir ad alıyor (örneğin: Lemobile devices) ve o sarı ünlem kalkıyor. Yani GM8 ile uğraştığım zaman öyleydi diye hatırlıyorum.

Cihaz ADB'ya da fastboot modunda bağlandığı zaman o ortaya çıkıyor hocam.

Adı aynı öyle oluyor ama aygıt kodu olarak ADB ekranında kendi adı çıkıyor.

Yok, silip yeniden denedim yine olmadı. Intel sürücüsünü de silip yükledim. Şu Intel Android AD aygıtındaki sarı ünlemi giderip düzgün bir şekilde tanıtabilsem her şey çözülecek sanırım.
1643408094351.png

1643408203463.png

Bu arada stok ROM'un içindeki EFI dosyası ile boot ederek DnX Fastboot moda alıyorum, onu yaparken de Reeder logosu geliyor. Belki bir şeyler için önemlidir diye eklemek istedim.
Hocam şimdi Intel Android AD'e sağ tıklayıp sürücüyü manuel olarak bilgisayarımdan seçip kurdum, Android ADB Interface'i seçtim, şimdi şöyle gözüküyor:
1643408981294.png

Intel Platform Flashtool'da da gözüküyor fakat imajı flashlamaya başladıktan sonra %4'de tekrar deneme yapıyor ve tableti yeniden başlatıyor. Tableti de USB'den boot edip DnX Fastboot moda aldığım için haliyle bu sefer EFI Shell'de açılıyor ve flashı tamamlayamıyor.
1643409068218.png

Diğer tool ile ROM'u yazdırmaya çalıştığımda bu sefer cihazı görüyor fakat o da hata veriyor:
1643409175350.png

Benim de aklıma şöyle bir şey geldi, bu Intel sürücüsünün exe'sini ayıklayıp içinden sürücüyü bulup manuel olarak kurayım dedim ama ayıklanmış dosyaların içinden hangisi kuracağım sürücü?
1643410132286.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı