Intel platform flash tool Reeder a8i Quad'ı görmüyor

e.n.e.s

Kilopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
5
Tablet atom işlemci kullandığı için Android yerine bir Linux dağıtımı kurayım dedim, kurdum fakat ses yoktu. Başka dağıtımlar denedim onlar boot bile etmiyordu. Sonra geri Android kurayım dedim. Tabii bütün disk bölümlerini silmiştim, Android ile ilgili hiçbir şey kalmamıştı. Şimdi Intel platform flash tool ile ROM atacaktım ama haliyle tableti görmüyor :D. Normalde böyle gözükmesi lazım.

1642689082573.png

Bende böyle:

1642689115895.png

Bilgisayarın görmesi için buna bir önyükleyici ya da ona benzer bir şey mi kurmam lazım? Konu Android olduğu için yine sizleri etiketliyorum, @364809 @mburaktekin.

Yok, silip yeniden denedim yine olmadı. Intel sürücüsünü de silip yükledim. Şu Intel Android ad aygıtındaki sarı ünlemi giderip düzgün bir şekilde tanıtabilsem her şey çözülecek sanırım.
Eki Görüntüle 1286628
Eki Görüntüle 1286630
Bu arada stok ROM'un içindeki EFI dosyası ile boot ederek dnx fastboot moda alıyorum, onu yaparken de Reeder logosu geliyor. Belki bir şeyler için önemlidir diye eklemek istedim.
Hocam şimdi Intel Android Ad'e sağ tıklayıp sürücüyü manuel olarak bilgisayarımdan seçip kurdum, Android ADB ınterface'i seçtim, şimdi şöyle gözüküyor:
Eki Görüntüle 1286633
Intel platform Flashtool'da da gözüküyor fakat imajı flashlamaya başladıktan sonra %4'de tekrar deneme yapıyor ve tableti yeniden başlatıyor. Tableti de USB'den boot edip dnx fastboot moda aldığım için haliyle bu sefer EFI Shell'de açılıyor ve flashı tamamlayamıyor.
Eki Görüntüle 1286637
Diğer tool ile ROM'u yazdırmaya çalıştığımda bu sefer cihazı görüyor fakat o da hata veriyor:
Eki Görüntüle 1286640
Benim de aklıma şöyle bir şey geldi, bu Intel sürücüsünün Exe'sini ayıklayıp içinden sürücüyü bulup manuel olarak kurayım dedim ama ayıklanmış dosyaların içinden hangisi kuracağım sürücü?
Eki Görüntüle 1286655

Tool cihazı görmüş bir gelişme kaydetmişsiniz.

Dediğiniz sürücüyü Windows'a bilgisayarımda tara seçeneği ile taratın, arasından kendisi bulması lazım.

Otomatik algılamadı, kendim iki üç sürücüyü denedim onları da hata verip yüklemedi. Şimdi ben cihaza bu şekilde erişebildiğime göre o ROM dosyasının içindekilerini ADB üzerinden tek tek bölüm oluşturup atabilir miyim? Yani mantıklı geldi bana :D.

Otomatik algılamadı, kendim iki üç sürücüyü denedim onları da hata verip yüklemedi. Şimdi ben cihaza bu şekilde erişebildiğime göre o ROM dosyasının içindekilerini ADB üzerinden tek tek bölüm oluşturup atabilir miyim? Yani mantıklı geldi bana :D.

Fastboot üzerinden bölüm oluşturulmuyor hocam. Var olan bölümlere img dosyaları yazılabiliyor.

Bir yakınınızın bilgisayarından romlamayi deneme imkanınız varsa onu da deneyin hocam.
Evde başka bir bilgisayar daha var, onla da denerim o zaman.
Ben USB işini çözmeye çalışacağım ama bu USB'den ROM kurmak sağlıklı olmaz o yüzden önceliğimiz tool ile kurulum yapmak.
Anladım hocam.
Hocam peki Fastboot üzerinden bölüm oluşturulamıyorsa tool nasıl oluşturuyor?

Hocam onu denemeyi unuttum, kusura bakmayın. Hem ISO'yu hem de sizin attığınız toolu deneyeceğim.
O tool ile olmuyor maalesef, tablet tam olarak tanınmadığından sanırım. Burada kalıyor:
Eki Görüntüle 1286572
Şimdi o ISO'yu deneyeceğim.

Bilgisayara format attıktan sonra tabletin ADB ve Intel Android device sürücülerini tekrar kurdum fakat iSocUSB sürücüsünü kurup bilgisayarı yeniden başlatınca tablet bağlı değilken bilinmeyen aygıt olarak görünüyor ve tablet Droidbootta iken sizdeki gibi Intel Android AD ünlem işareti çıktığı için flash tool tableti görmedi. Bu sorunu nasıl çözdünüz?

Bilgisayara format attıktan sonra tabletin ADB ve Intel Android device sürücülerini tekrar kurdum fakat iSocUSB sürücüsünü kurup bilgisayarı yeniden başlatınca tablet bağlı değilken bilinmeyen aygıt olarak görünüyor ve tablet Droidbootta iken sizdeki gibi Intel Android AD ünlem işareti çıktığı için flash tool tableti görmedi. Bu sorunu nasıl çözdünüz?
Hocam o sorunu şöyle çözdüm. Intel Android AD'ye sağ tıkladım, Sürücüyü Güncelleştir dedim, Android Devices'ı seçtim, kendi bilgisayarımdan seç dedim ve karşıma ADB sürücüleri geldi, ben de Android ADB Interface'i seçtim ve ADB Interface olarak algılıyor artık tableti.

Hocam o sorunu şöyle çözdüm. Intel Android AD'ye sağ tıkladım, Sürücüyü Güncelleştir dedim, Android Devices'ı seçtim, kendi bilgisayarımdan seç dedim ve karşıma ADB sürücüleri geldi, ben de Android ADB Interface'i seçtim ve ADB Interface olarak algılıyor artık tableti.
Teşekkür ederim. Sizde de iSocUSB sürücüsünü kurunca aygıt yöneticisinde bilinmeyen aygıt var mıydı?

Teşekkür ederim. Sizde de iSocUSB sürücüsünü kurunca aygıt yöneticisinde bilinmeyen aygıt var mıydı?
Ben iSocUSB sürücüsünü kurmadım hocam ama Intel ve ADB sürücülerini kurduktan sonra tableti DnX Fastboot'a alıp bağladığımda Intel Android AD ünlemli olarak gözüküyordu. ADB sürücüsü de tablet olmasa da sürekli var olarak ve sarı ünlemli olarak gözüküyordu, ben de o aygıtı kaldırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı