Intel Q6600 İşlemci Isınıp Kapanıyor

miralayım

Kilopat
Intel Quad Core Q6600 işlemcim var satın aldım 2.el olarak. İşlemciyi monte ettikten sonra 2-3 dakika çalıştı sonra geri kapandı. Isısını BIOS'tan baktım 95 derece. (Su koysan 2 dakikaya kaynar :)

Fanları kontrol ettim termal macunu sürdüm. Fan en yüksek seviyede işin farklı yanı Q6600 işlemci 2.60 GHZ ama benim PC'de 1.60 GHZ olarak gösteriyor.

PSU: RedRock modelini bilmiyorum 300W
Anakart: Gigabyte G41MT-S2P
RAM: 2 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aynı anakart ve aynı işlemciye sahibiz fakat işkemciniz sıkıntılı gibi gözüküyor. Bende 45 TL'ye aldım ikinci el, yük altında 80 dereceyi görüyorum. Overclock yaparak 3GHZ'ye çıkardım. Tavsiyem BIOS ayarlarını sıfırlayın ve işlemcinizi yeniden monte edin. Fanı yerine oturttuğunuzdan emin olun.

İşlemcinizde problem vardır aynı sorunla bende karşılaştım, işlemcinin artık değişme zamanı gelmiştir.

Hocam sorun işlemcide, başka yapılacak bir şey olmaz ki. Bu kadar ısınıp kapanmasına 2 şey sebep olur; ya işlemci sıkıntılıdır ya da fan yerine tam oturmamıştır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı