Intel® GMA Driver: Bu sistem, yazılımı yükleme gereksinimlerini karşılamıyor

tanakasuna

Kilopat
Ekran Alıntısı.PNG

Bu şekil de bir hata alıyorum. Anakartım MSI G41M P33 Combo

Anakartımın Chipseti:
• Intel® G41 Chipset

Ne anakartımın sitesinde ne de Windows Update'de güncel sürücü yok.

Güncel sürücü Intel'in sitesinde mevcut fakat kuramıyorum. Yeni format attım fakat kurulmuyor.

Exe ve Zip uzantılı iki şekil de yüklenebiliyor. Version: 15.22.58.64.2993

Exe:
Download Intel® Graphics Media Accelerator Driver, Windows 7* 64, Windows Vista* 64 (exe)
Zip:
Download Intel® Graphics Media Accelerator Driver for Windows 7*, Windows Vista, 64-Bit* (zip)

Araştırdım fakat bir çözüme ulaşamadım. Bu sorunu nasıl aşabilirim? Önceden kurabiliyordum format sonrası fakat artık olmuyor.

4 GB RAM ve HDD ile Windows 10 kullanmak tam bir işkence, HDD var ise Windows 8.1 veya 7 kullanılmalı. Bizzat kendim yaşadım.
HDD içlerinde en çok eskiyen parça olduğu için Windows 10'a yeterli olmuyor, düzgün bir harddisk ya da sadece Windows'un kurulacağı boyutta bir SSD bile toplayabilir aslında.
Ayrıca anakartımın ethernet, onboard ve ses sürücüleri Windows 7 ile daha uyumlu çalışıyor.

devid.info adresinden donanım kimliklerini aratarak uygun sürücüleri bulabilirsiniz. Yine aynı hatayi verirse setup yerine aygıt yöneticisinden klasör göstererek kurmayi deneyin.

Sorun hala çözülmedi ve araştırmadığım yer kalmadı. Yardımcı olabilecek var mı?
devid.info adresinden donanım kimliklerini aratarak uygun sürücüleri bulabilirsiniz. Yine aynı hatayi verirse setup yerine aygıt yöneticisinden klasör göstererek kurmayi deneyin.
Güncel sürücü sadece Intel'in sitesinde mevcut. Sizin söylediğiniz yöntem ile güncel olmayan eski sürücüler indirebilir.

Son düzenleme:
Sistemim Windows 10 kaldırmıyor maalesef zaten satın almaya durumum yok.

Bende de GMA 3100 var ve en güncel Driver desteği sadece Windows 7'de var onun harici Windows 10'da kullandım ama GMA'nın Windows 10'da desteği yoktu sanırım yani hiçbir şey açılmıyordu ama Windows 8.1 yine iyiydi. Neyse buna bakabilirsin.

Bende de GMA 3100 var ve en güncel Driver desteği sadece Windows 7'de var onun harici Windows 10'da kullandım ama GMA'nın Windows 10'da desteği yoktu sanırım yani hiçbir şey açılmıyordu ama Windows 8.1 yine iyiydi. Neyse buna bakabilirsin.
Önerdiğiniz sürücü eski.

Geri
Yukarı