Intel sertfikalı RAM AMD işlemcide çalışabilir mi?

Çilekli Süt

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, AMD Ryzen 5 3600 işlemcim var, 2x8 3200 MHz RAM aldım. Ancak ürün geldiğinde üzerinde Intel XMP certified yazdığını gördüm. XMP'den RAM hızını arttırmak için Intel işlemciye ihtiyacım var demek mi oluyor bu? Herhangi bir konuda sorun yaşar mıyım? İade etmeli miyim?

Anakart: Gigabyte B450M S2H (anakartın sitesinde, bu RAM'i desteklediği yazıyor)

Almış olduğum RAM: HX432C16PB3K2/16.

Dosya Ekleri

• 20210107_175033.jpg
    20210107_175033.jpg
    97,2 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleyen: Moderatör:
Çalışır hocam. O yazan desteklediği ayrı bir teknoloji.

Merhaba, AMD Ryzen 5 3600 işlemcim var, 2x8 3200 MHz RAM aldım. Ancak ürün geldiğinde üzerinde Intel XMP certified yazdığını gördüm. XMP'den RAM hızını arttırmak için Intel işlemciye ihtiyacım var demek mi oluyor bu? Herhangi bir konuda sorun yaşar mıyım? İade etmeli miyim?

Anakart: Gigabyte B450M S2H (anakartın sitesinde, bu RAM'i desteklediği yazıyor)

Almış olduğum RAM: HX432C16PB3K2/16.

HyperX Predator, Fury gibi seriler hem Intel hem AMD sistemlerde sorunsuz çalışıyor. Intel sistemler için otomatik XMP modunu aktif ediyor yani bellekler 2666 MHz ise otomatik 2666 MHz oluyor.

HyperX Predator, Fury gibi seriler hem Intel hem AMD sistemlerde sorunsuz çalışıyor. Intel sistemler için otomatik XMP modunu aktif ediyor yani bellekler 2666 MHz ise otomatik 2666 MHz oluyor.
XMP, Intel'in yarattığı bir teknoloji olduğu için simgesi var. Ama XMP evrensel bir teknoloji yani sıkıntı olmaz.
Neden çalışmasın? Sadece Intel'e optimize demek. Genelde çalışır.
Çalışmasının yanısıra, bios'un XMP ayarlarından 3200 hıza çekebilir miyim peki? Yoksa potansiyelinden daha düşük hızda mı kullanmak zorundayım?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı