Intel sistemlere Windows 11 kurulumu sonrası yapılacaklar nelerdir?

TufanTsubasa

Decapat
Öncelikle herkese merhaba.
YouTube'da dolaşırken Technopat kanalında i Windows 11 kurulum videosunu izledim ben de format atmak istedim. Ama o video AMD sistemler için oluşturulmuş ve benim sistemim Intel ve format sonrası hangi programları kuracağımı (chipsetler driverlar vs.) Bilmiyorum. Nasıl format atacağım acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her zaman neyi kuruyorsanız onu kuracaksınız. Değişen bir durum yok. Sisteminizde TPM 2.0 desteği var mı bunu öğrenin ve varsa aktif hale getirin. Sonradan normal bir şekilde USB'den ya da direkt yükseltme gibi seçenekler ile win11 yükleyebilirsiniz. İşlemciniz, ekran kartınız ve diğer donanımlarınızın da driverlarını yine kendi sitelerinden en güncellerini indirerek kurulumu tamamlayın sonra. Ki bunların çoğuna bile gerek kalmadan win11 kurulumu yaparken çoğunu kendi indiriyor zaten.

Windows 11 kurduktan sonra hemen ayarlara gidip Update'yi çalıştırın orada birçok driver yüklenir onların yüklenmesi bitmeden hiçbir şeyi ellemeyin. Windows'tan önce hiçbir Drive'yi elinizle kurmayın gerekli kurulumdan sonra aygıt yöneticisine girin ve driverlerin en son hangisi sürümü yüklenmiş ona bakın. Eski olanları sitelerinden güncelleyin. Onun dışında RAM kullanımını azaltmak için gereksiz hizmetleri kapatmak için birçok rehber var bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı