Intel UHD 605 ekran güç tasarufu FPS yükseltir mi?

growss23

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen™ 5 5600X 3.7GHz (Turbo 4.6GHz) 6 Çekirdek 12 İş Parçacığı 32MB Önbellek 7nm AM4 İşlemci

GSKILL 8GB 3200MHz Bellek

MSI B450M-A PRO MAX Anakart

Palit GeForce RTX 4060 Ti JetStream 16GB

KINGSTON A400 240GB M.2 500-350MB/s SSD

HARKOON SHP-650 V2 650W 80+ EU Güç kaynağı
Meslek
Sinerji Bilgisayar Technician 🖥
İyi günler ben Grows, sistemimde Intel UHD 605 gibi bir ekran kartı var. Biraz kötü zaten bilen bilir neyse ayarlar kısmında ekran görüntüsündeki gibi ekran güç tasaruf modu falan vardı. Bende okudum orada işte ne kadar sayısı attırsanız grafik kalitesi o kadar düşer diye bir yazı vardı. Ben de fulledim ki ekran kartım zaten kötü daha da zorlanmasın. Acaba bu ayarı kapatırsam ve hiçbir tasaruf modunu acık tutmazsam FPS değerim daha mı yükselir? Beynim yandı.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    253 KB · Görüntüleme: 34
Güç tasarrufu açarsan ekran kartın tam potansiyelinde kullanılamayacağı için performansın daha da düşecektir, tek faydası daha az ısınması ve daha az güç tüketmesi olacak.

Güç tasarrufu açarsan ekran kartın tam potansiyelinde kullanılamayacağı için performansın daha da düşecektir, tek faydası daha az ısınması ve daha az güç tüketmesi olacak.

Güç tasarrufu modu laptoplarda pili az tüketmesi için. Açarsanız olası performans kaybı mümkün.

Beyler çok sağ olun güç tasarufu kapattım gözle görülür bir durum olmadı ama mesela blitz programı kasıyordu o artık kasmıyor çok sağ olun <3.

Geri
Yukarı