Intel UHD 630 sürücüsü yüklendiğinde siyah ekran sorunu

tuncbarut

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar 2 hafta önce yeni sistem topladım.

Sistem şu:
Intel i5 8600K,
Corsair Vengeance 8x2 DDR4 3200MHz RAM,
MSI Z370 Tomahawk Anakart,
Seagate 1TB HDD,
Kingston 120GB SSD. Ekran kartını henüz almadım 1 ay sonra 1080 almayı düşünüyorum.

Sorunuma gelirsek, ekran kartı almadığım için 2 haftadır işlemcinin ekran kartı yani Intel UHD 630 ile oyun oynuyorum. İşletim sistemim Windows 10. Dün gece yine oynadım ve bilgisayarı kapatıp yattım. Sabah bilgisayarı açtığımda oturum açma yeri gelmedi ve siyah ekranda kaldı. 10 dakika bekledim fakat hiçbir şey olmadı. İnternetten biraz araştırdım ve ekran kartının sürücüsü ile alakalı olduğunu öğrendim. Bilgisayarı güvenli modda açıp sürücüyü kaldırdığımda siyah ekran sıkıntısı gitti fakat sürücüleri silip yeniden yüklediğimde sürücü yüklendiği gibi yine siyah ekran geldi. İnternette baktım fakat İngilizcem fazla el vermediği için Intel'in sitesinde açılan konuları pek anlamadım. Anladığım kadarı ile onlar da güncel sürücü indirin vs. diyor. Bir yerde ise monitör ile sıkıntılı olduğunu gördüm. Monitörümün modelini tam bilmiyorum fakat üzerinde Samsung S24D300 yazıyor.
Daha önce bu sorunu yaşayan veya herhangi bir önerisi olan varsa cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı