Render ve Gaming için Intel mi AMD mi?

Bu arkadaşlar ne diyorsa tersini yap benden demesi.
2 video izleyip kendilerince bilgili oluyorlar ben burada deneyimimi söyledim gelmişler langur lungur konuşuyorlar iletişim bozukluğu yaşıyorlar bünyelerinde belli bende saygı göstermeyeceğim bu saatten sonra.

Benim düşüncem Ryzen kullanıcısı olarak Intel olur. Biraz bütçe ile uzun yıllar iyi bir soğutucu ile daha iyi performans alırsınız. Şu an kullandığım Ryzen işlemci basit bir CS:GO oyununda bile 100 FPS'lere düşüyor ve performans için yapmadığım şey kalmadı bilgisayar ayarlarında.

Bu arkadaşlar ne diyorsa tersini yap benden demesi.
2 video izleyip kendilerince bilgili oluyorlar ben burada deneyimimi söyledim gelmişler langur lungur konuşuyorlar iletişim bozukluğu yaşıyorlar bünyelerinde belli bende saygı göstermeyeceğim bu saatten sonra.
Duyar kasmanın yerine becerilerini konuştursan?

...bende saygı göstermeyeceğim bu saatten sonra.
Ya sen bize saygı göstermezsen daha kim gösterecek?

Render odaklı işler yapacaksanız AMD, oyun odaklı ise Intel diyebilirim. İki markanın da birbirine göre iyi ve kötü yanları var. Şahsen 5600X ve B550 ikilisinden yanayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bir konu aç, oraya mevcut sistemini yaz. Anakart ve işlemci için bütçeni yaz. Kullanacağın programları yaz. Öyle öneri yapılsın yoksa böyle bir başlıkta memnun eden bir mesaj alman zor.
Mesela 6000 TL işlemci ve anakart önerisi diye bir konu açabilirsin.

Yeni bir konu aç, oraya mevcut sistemini yaz. Anakart ve işlemci için bütçeni yaz. Kullanacağın programları yaz. Öyle öneri yapılsın yoksa böyle bir başlıkta memnun eden bir mesaj alman zor.
Mesela 6000 TL işlemci ve anakart önerisi diye bir konu açabilirsin.

Pek sık konu açan birisi değilm. Yeni konu açacağım.

Mobilde eğer üreticinize güvenmiyorsanız Intel, eğer ki üreticim iyi iş çıkarmıştır diyorsanız AMD. (Throttle ve sistem dizaynı göz önüne alınırsa yorumum böyle olur. AMD'lerde Throttle sorunlarını gidermek mümkün değil.)

Desktop'ta ise Render için AMD iyi olabilir. Gaming için Intel daha iyi olabilir. Aslında Desktop'ta ikisi de oldukça iyi ve kullanım amacına göre tercih edeceğin marka değişebilir.

Mobilde eğer üreticinize güvenmiyorsanız Intel, eğer ki üreticim iyi iş çıkarmıştır diyorsanız AMD. (throttle ve sistem dizaynı göz önüne alınırsa yorumum böyle olur. AMD'lerde throttle sorunlarını gidermek mümkün değil.)

Desktop'ta ise render için AMD iyi olabilir. Gaming için Intel daha iyi olabilir. Aslında Desktop'ta ikisi de oldukça iyi ve kullanım amacına göre tercih edeceğin marka değişebilir.

Tartışmaktan şunun gibi cevap veren görmedim. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı