Intel Xeon X3450 için soğutucu önerisi

İyi bir kasa hava akışınız varsa fazla fazla yeterli. Snowman M.200 ile X3440'u 3.8 GHz'de kullanıyorum.
Kasayı tekrar baştan toplayacağım hava akışı şuan pek iyi durumda değil. Tek korkum kasanın soğutucu için montajda bir sıkıntı çıkarıp çıkarmayacağı.

Kasayı tekrar baştan toplayacağım hava akışı şu an pek iyi durumda değil. Tek korkum kasanın soğutucu için montajda bir sıkıntı çıkarıp çıkarmayacağı.

Kasanız orta seviyede denilebilecek bir kasa. İyi bir termal macun ve iyi bir anakartla 4 GHz'e zorlayabilirsiniz. Ben Snowman M.200, Arctic MX-4, Zalman S2 ve 50 CFM fan ile 3.8 GHz'de kullanıyorum. AIDA64 Extreme ile 5 dakikalık %100 yük testinin ardından maksimum 74 dereceyi gördü. 60-72 derece arası takılıyor genellikle.

1610886978106.png

Kasanız orta seviyede denilebilecek bir kasa. İyi bir termal macun ve iyi bir anakartla 4 GHz'e zorlayabilirsiniz. Ben Snowman M.200, Arctic MX-4, Zalman S2 ve 50 CFM fan ile 3.8 GHz'de kullanıyorum. AIDA64 Extreme ile 5 dakikalık %100 yük testinin ardından maksimum 74 dereceyi gördü. 60-72 derece arası takılıyor genellikle.

Eki Görüntüle 840147
Anakartım Asus P7H55 orta seviye bir anakart sanırım.

İyi bir anakarta benziyor. En azından 3.8 GHz'e kadar izin verir diye düşünüyorum. Sizin deneyip bulmanız lazım.
Anladım. Çok teşekkür ederim.
Hocam tekrar sorum olacaktı henüz almadım fakat voltaj ayarı falan yapmadan direk bios üzerinden hız aşırtma yapanları gördüm. Donanım Arşivi kanalında örneğin X3440'ı kolayca yükseltiyor o yüzden kafamı karıştırdı sizin yorumunuz nedir ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı