Intel XTU benchmark mavi ekran hatası

burakcakar

Kilopat
Yer
Adana,Turkey
Daha fazla  
Meslek
Ziraat Mühendisi
Arkadaşlar sistem sürekli mavi ekran hatası veriyor. Bilgisayarı kullanamıyorum artık. Şöyle söyleyeyim mavi ekran verdi, Windows 10'dan 8.1'e geçtim yine verdi. Bugün Windows 10'a geri geçtim format biter bitmez yine verdi. Şu anda driverlerini kuruyorum. Genelde mavi ekran vermeden önce fan hızları artıyor öyle veriyor. Dün Memtest yaklaşık 1 saat etap 2 ortalarında kapattım herhangi bir hata almadım. Bugün FurMark testte bir sıkıntı çıkmadı ve takılı herhangi bir USB yok şu anda.

2. Minidump hataları...

Son düzenleme:
Arkadaşlar i5-9400F işlemciye sahibim ve Intel XTU benchmark testini çalıştırdım. İşlemci sıcaklığı test bitmeden 100°c dereceleri gördü. Ve aşağıda thermal throttling "no" yazarken test devamında yüksek sıcaklıklarda "yes" oldu. Sanırım bir hata veriyordu ve arkasından test bitmeden mavi ekran hatası aldım. Ne yapmam gerekiyor? Sürekli mavi ekran alıyordum bir de işlemciyi teste sokayim dedim :)

test sırasında aldığım mavi ekran minidump dosyası: Testsırasındamaviekran.rar
Daha önceleri aldığım mavi ekran minidump dosyaları: Dahaöncekimaviekranhataları.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
İncelemeden yazıyorum ama yüksek ihtimal test sırasındaki mavi ekran hatası ısıdan dolayı. 100 derece korkunç.

MSI Afterburner ve Dragon Center var. Kaldır.

USB portlarında sorun var. Klavye ve fare harici her şeyi çıkartıp sürücülerini güncelleyip tekrar tak.

GeForce Experience kaldır. DDU ile sürüclerini kaldırıp ikisini birden kur. DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi

DISM Aracıyla Windows 10 Onarma Rehberi - Technopat DISM komutlarını uygula.

MSI ile olan bütün her şeyi kaldırdığına emin ol.

Geri
Yukarı