Intel'den AMD'ye geçtikten sonra stabilite kaybı

elmiras

Hectopat
Daha fazla  
Eski işlemcim Intel'di, şimdi Ryzen'e geçtim.
Oldukça anlamsız sorunlar çıkıyor sürekli. Sistemin olduğu SSD'ye format attım ama öncesinde çok çektirdi sağ olsun, bir SSD'yi görmedi, bir biçimlendirme seçeneği çıkmadı bir ara kurma seçeneği çıkmadı derken bir şekilde hallettim. Sonrasında bilgisayar hiç açılmamaya başladı.
Güç kablosunu söküp elimle statik elektriğini aldığım zaman açılmaya başladı. Sonra RAM'leri söküp taktım açıldı, dün gece her şey yolundaydı.

Driverleri güncelledim, birkaç oyunum vardı hard diskimde onlar sabaha kadar dosyaları doğrulasın diye açık bıraktım ve uyku moduna geçmiş sanırım klavyeye basınca birkaç tuşa çalıştı ama görüntü gelmedi. Kapatıp tekrar açtım anakartın ismi çıkıyor, BIOS'a bağlanıyor ama gerisi yok siyah ekran. Sorun ne olabilir çıldırmak üzereyim :(

Ryzen 7 3700x
TUF Gaming b450m-Pro II
Rx580

Ben bu kısımda takılı kaldım: Elinizle statik elektriği nasıl aldınız?🤔
Oldukça ilkel bir davranış farkındayım ama işe yarıyor 😅 Parmaklarımlagüç kaynağının girişine dokunuyorum bir kaç saniye ve çalışıyor. Belki bu yaptığım başka bir şey ama bilmiyorum. Şu an o sorun kalktı.
Bu saydıklarının AMD ile ne alakası var. SSD markası ne?
Sandisk
Zlman zm600-lxii 600w

Boot sıralamasında Windows Boot Manager başta olsun.

Bios ayarlarından mı bahsediyorsunuz? Kusura bakmayın bu tarz konularda çok bilgili değilim.

Dosya Ekleri

• HDTune_Benchmark_SanDisk_SSD_PLUS_120_GB.png
    HDTune_Benchmark_SanDisk_SSD_PLUS_120_GB.png
    11,4 KB · Görüntüleme: 60
  • Occt Other 1.png
    Occt Other 1.png
    89,1 KB · Görüntüleme: 36
  • Occt Other 2.png
    Occt Other 2.png
    87,3 KB · Görüntüleme: 44

Yeni konular

Geri