Intel'den Ryzen'a geçiş

Bütçe
2500

spancer

Kilopat
Daha fazla  
Intel kullanıcısıyım anakart ve işlemcimi değiştirip Ryzen'a geçiş yapmak istiyorum. Yardımcı olur musunuz? Daha açık olması için aşağıda detayları vermeye devam edeyim...

Ana kart: MSI H110M PRO-VD
İşlemci: Pentium G4560
GPU: Zotac GTX 1050 Ti
RAM: 16 GB 3000MHz
PSU: EVGA 450BT 450W

Öncelikle RAM'i yeni aldım ve özellikle Ryzen ile sorunsuz çalışabilmesi için 3000 MHz aldım. Ekran kartımı daha sonra yükseltmeyi düşünüyorum. Bütçem ise 2500 TL civarında. Rica etsem bana sistemime uygun Ryzen işlemci ve anakart önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle güzel olur ama 4. nesil işlemciler beklenebilir.

Peki yeni nesil işlemciler için net tarih var mı? Bir de tüm bunlar ile birlikte 450W PSU yeterli olur mu? (gelecekte uygun bir GPU ile birlikte)

Peki yeni nesil işlemciler için net tarih var mı? Bir de tüm bunlar ile birlikte 450W PSU yeterli olur mu? (gelecekte uygun bir GPU ile birlikte)
Gigabyte B550 anakartların modellerini Şubat başı gibi duyurmuştu. Çıkması da büyük ihtimalle yaz sonu olur. Bu arada şu andaki ekonomik belirsizlik şartlarını düşününce yaz sonunu beklemek de çok mantıklı gelmedi. PSU güncellemesi gerekecektir. 450 W yeterli gelmez büyük ihtimalle.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı