İnternet 5 Mbps ve ping yükseliyor

Xlazy1

Hectopat
Öncelikle siz sormadan söyleyeyim, Wi-Fi ile bağlanıyorum. Kablolu bağlanmayı çok isterim ama evde sadece 1 yere kablo takılabiliyormuş ve benim odam ile o yer arası çok uzak olduğundan kablo çekmemin imkanı yok. Sürekli dalgalanmalar yiyorum. 50 pingden birden 120-300 oluyor, sonra yine iniyor. Bazen internet gidiyor, 10-15 saniye sonra geri geliyor. Cidden bıktım. Yapılabilecek hiçbir şey yok mu bunun için? Bir Twitch yayınını 1 saat boyunca 480p'de donmadan izlememin imkanı olmuyor. Bir 720, bir 160 gidip geliyor.

Ekran görüntüsü 2021-04-04 120129.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam başka bir cihazla bağlanıp hız testi yapmayı deneyin. Eğer değerler iyi çıkarsa demek ki kablosuz adaptörünüzde bir sıkıntı var.

Hocam başka bir cihazla bağlanıp hız testi yapmayı deneyin. Eğer değerler iyi çıkarsa demek ki kablosuz adaptörünüzde bir sıkıntı var.

Telefonumdan denedim şimdi yakın değerler büyük bir oynama yok.
Öncelikle siz sormadan söyleyeyim, Wi-Fi ile bağlanıyorum. Kablolu bağlanmayı çok isterim ama evde sadece 1 yere kablo takılabiliyormuş ve benim odam ile o yer arası çok uzak olduğundan kablo çekmemin imkanı yok. Sürekli dalgalanmalar yiyorum. 50 pingden birden 120-300 oluyor, sonra yine iniyor. Bazen internet gidiyor, 10-15 saniye sonra geri geliyor. Cidden bıktım. Yapılabilecek hiçbir şey yok mu bunun için? Bir Twitch yayınını 1 saat boyunca 480P'de donmadan izlememin imkanı olmuyor. Bir 720, bir 160 gidip geliyor.

Eki Görüntüle 956877

Bir de artı olarak Türk Telekom bize 50 megabit hız verdiği halde böyle.

Telefonumdan denedim şimdi yakın değerler büyük bir oynama yok.

Bir de artı olarak Türk Telekom bize 50 megabit hız verdiği halde böyle.
50 Mbps mi, emin misiniz? Modem arayüzünden hat değerlerinizi atar mısınız?

@xlazy Hattınıza 24 Mbps tanımlı. Mh ile görüşün hız ve dalgalanma sorunu yaşıyorum deyin ilgilensinler. Tabii ne kadar ilgilenirlerse.

Geri
Yukarı