İnternet ağıma tanımadığım cihazlar ekleniyor

DHCP lan ayarlarına gelin ve yalnızca evinizdeki cihazlar kadar sınırlandırma yapın bitiş IP adresini.

Eki Görüntüle 767321

Statik ıp ataması gerçekleştirin;

Eki Görüntüle 767322

Bu sayede bağlantı kursa dahi internete erişimi olamaz çünkü o Mac adresine herhangi bir IP adresi tanımlı olmayacak.

WPA2 bile güvensiz artık. Belirlediği şifre bile kırılır.

Açık port ile alakası yok.

Benim yazıma arkadaşlar niye gülücük koymuş anlamamış olsam da;
Ben basit bir çözüm sundum dostum. Birisi arka kapı açtıysa en temiz çözüm. Modemi sıfırla, Wi-Fi adını değiştir, şifreleri düzgün belirle. Tabi bu bilgisayarda bir casus yazılım olmadığı sürece geçerli.
Senin anlattığın yöntem en iyisi olsa da ev kullanıcısı için meşakkatli.
Kırılmayacak şifreleme yöntemi zaten yok sadece zaman alır. Buradaki maksat caydırıcılık.

Benim yazıma arkadaşlar niye gülücük koymuş anlamamış olsam da;
Ben basit bir çözüm sundum dostum. Birisi arka kapı açtıysa en temiz çözüm. Modemi sıfırla, Wi-Fi adını değiştir, şifreleri düzgün belirle. Tabi bu bilgisayarda bir casus yazılım olmadığı sürece geçerli.
Senin anlattığın yöntem en iyisi olsa da ev kullanıcısı için meşakkatli.
Kırılmayacak şifreleme yöntemi zaten yok sadece zaman alır. Buradaki maksat caydırıcılık.

Tamam ben bir şey demedim ama zaten arkadaş şifresini değiştirmiş ama yine aynıymış.

Benim modemim en üstte. Ayrıca bağlanan bilgisayar da gizli.

Router ya da benzeri farklı ağ türü bir cihaz bağlı mı modeminize?

Tamam ben bir şey demedim ama zaten arkadaş şifresini değiştirmiş ama yine aynıymış.

Router ya da benzeri farklı ağ türü bir cihaz bağlı mı modeminize?

Kendi modemim Router olarak gözüküyordu. Şimdi modemi sıfırladım. Tüm ayarlar sıfırlandı. Sizin önerdiğiniz her şeyi sıfırdan yapacağım. Büyük ihtimalle bir şekilde bağlanıyordu ancak internete erişemediğinden hemen çevrimdışı oluyordu. Yani internete erişemiyorlar.

Kendi modemim Router olarak gözüküyordu. Şimdi modemi sıfırladım. Tüm ayarlar sıfırlandı. Sizin önerdiğiniz her şeyi sıfırdan yapacağım. Büyük ihtimalle bir şekilde bağlanıyordu ancak internete erişemediğinden hemen çevrimdışı oluyordu. Yani internete erişemiyorlar.

Modem arayüzünden bakın 3. parti uygulamalardan kontrol etmeyin.

3. parti uygulaması Kaspersky. Premium denemede. Ayrıca modem ile doğru bilgileri veriyor, modemden de baktım. Mac adreslerini onunla buluyorum.

SSID adını değiştir ve şu seçeneği kapat. Böylece SSID gizlenmiş olacak.

1607273144128.png

Yeni konular

Geri
Yukarı