İnternet Aktiviteleri Sırasında Mavi Ekran Hataları

HK1892

Femtopat
Makaleler
1
Sevgili Technopat ailesi, tekrar merhaba.

Mavi ekran sorunlarım vardı ve burada sizlerin yardımıyla çözmüştüm. Ancak bugün tekrar 3 tane mavi ekran hatası aldım.

Bir önceki konu 'Çözüldü' olarak işaretlendiği için yeni konu açıyorum mecburen.

Konu başlığı altında yazan her şeyi yaptım ancak şimdi ne zaman internette bir şey yapsam tekrar hata alıyorum. Farklı tarayıcılar ile denedim; sonuç aynı.
Oyun veya diğer aktiviteler sırasında sorun yok, saatlerce oyun oynasam bile hata almıyorum. Tüm Windows ve sistem güncellemeleri tamam bu arada, eksiksiz yapmıştım hepsini.

Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum. @Murat5038 @Bora Dere
Sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır, geçen hafta rahat bir nefes almamı sağlamıştınız. Bugün çok moralim bozuldu art arda 3 tane hata alınca.

Önceki konu: [Çözüldü] B450M S2H Sistemde Düşük RAM Frekansı ve Mavi Ekran Sorunu - Technopat Sosyal

Minidump

- Gigabyte B450M S2H.
- Ryzen 5 3500X.
- Corsair CV550 80+ Bronze.
- Kioxia Exceria 500 GB NVMe.
- Gigabyte GeForce GTX 1660 Super OC.
- 2 X G.Skill 8 GB Ripjaws 3200 MHz
- Windows 10 Pro 64 Bit.

Son düzenleme:
Mavi ekran almadıysanız bu sürede bir şey gerek yok tekrarlarsa paylaşırsınız.
Aida64 istemiştim onu birde vermediniz hala.
Aida64 raporunu, XMP değişikliği yaparsam vermem gerekiyor diye düşünmüştüm hocam. Yoksa niye paylaşmayayım; tek ilgilenen sizsiniz o kadar vakit ayırıp. Yanlış anlaşılma olmuş.

Bu arada Youtube açık müzik dinlerken bir hata daha geldi (ki yeni açmıştım bilgisayarı). Onu da ekliyorum.

Minidump

Aida64 raporumu da ekledim.

Aida64
Ekleme: Arka planda Chrome açıkken oyuna girdim ve biraz oynadıktan sonra tekrar mavi ekran hatası aldım. Ancak %0 da kaldı ve rapor oluşmadı. Yine de yardımı olur diye görüntüsünü ekliyorum @Murat5038 hocam.
Ekleme 2: @Murat5038 hocam, oyun oynandı bir saat ve oyunu kapatırken yine hata verdi. Oyunu kapatırken hata vermeye başladı anlayacağınız. Aşağıya son Minidump dosyasını ekliyorum. Yukarıda sadece görselini atabildiğimden farklı bu hata.

Minidump

Dosya Ekleri

• P01025-195932.jpg
    P01025-195932.jpg
    191,1 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Kontrol ettim ancak çok farklı sorunlar gözüküyor. Sistemin komple denetimden geçmesi gerekiyor.
Monitör doğru HZ'de çalışmıyor anormal yüksek hızda çalışıyor. 120 veya 75 hz'de kullanın.
Monitör önünde Auto tuşu varsa onu da kullanın veya panelinde reset varsa onu kullanın.

Döküm dosyası ile Aida raporuna göre Nvidia ses sürücünde sorun olduğu gözüküyor.
Ağ sürücülerinde de çökmeler yaşanmış ancak asıl kaynak bunlar olmayabilir. Bu kadar çökme bana yine en baştan konuştuğumuz disk veya RAM kaynaklı olduğunu düşündürüyor. Mümkünse garantiye gönderin veya değiştirebilirseniz değiştirin kullanmalık takabilirseniz takın uyumlulardan.

NZTXT CAM ve Kinoxia yazılımlarını da kaldır probleme yol açtığı gözükmese de denemek amaçlı kaldırın.

Kontrol ettim ancak çok farklı sorunlar gözüküyor. Sistemin komple denetimden geçmesi gerekiyor.
Monitör doğru HZ'de çalışmıyor anormal yüksek hızda çalışıyor. 120 veya 75 hz'de kullanın.
Monitör önünde Auto tuşu varsa onu da kullanın veya panelinde reset varsa onu kullanın.

Döküm dosyası ile Aida raporuna göre Nvidia ses sürücünde sorun olduğu gözüküyor.
Ağ sürücülerinde de çökmeler yaşanmış ancak asıl kaynak bunlar olmayabilir. Bu kadar çökme bana yine en baştan konuştuğumuz disk veya RAM kaynaklı olduğunu düşündürüyor. Mümkünse garantiye gönderin veya değiştirebilirseniz değiştirin kullanmalık takabilirseniz takın uyumlulardan.

NZTXT CAM ve Kinoxia yazılımlarını da kaldır probleme yol açtığı gözükmese de denemek amaçlı kaldırın.
Nvidia ses sürücüsü monitörden ses almayı sağlıyor diye biliyorum. Kabloda sorun olabilir mi?

Sayın @Murat5038 ve sayın @Nounie, DisplayPort dışında bir kablo takılı değil monitör ve kasa arasında. Eskiden HDMI kablo vardı ama yine mavi ekran hataları alıyordum. Sonra o kablo eski olduğu için değiştirdim (belki hatayı o verdiriyor diye düşünüp) ve monitör kutusundan çıkan sıfır DisplayPort kablosunu kullanmaya başladım. Monitör de sıfır bu arada, yeni aldım.

Bundan başka kablo yok monitör ve kasa arasında.
26.10.2020 için ekleme: Ben, açılıp sonucu yazılmayan konuları sevmiyorum. O yüzden son durumu yazıyorum. Tüm uğraşlarımıza rağmen düzelme olmadığı için bilgisayarı İtopya'ya gönderdim. İnşallah sorunu çözecekler. Yine buradan bilgi veririm. Başta @Murat5038 hocam olmak üzere, desteğini esirgemeyen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
04.11.2020 için ekleme: Bilgisayarı İtopya'ya gönderdim ama kimse dönüş yapmadı konuyla alakalı. Bir hafta geçti ve ben aradım. İşlemci garanti kapsamında tamir için geri gönderilmiş üreticiye, 21 iş günü sürebilirmiş... Yani bakın, bilgisayarı almış olacağım ama bu mavi ekran hataları ve garanti süreci yüzünden iki ay düzgün kullanamamış olacağım. Eğer değişim değil iade çıkarsa bu sefer yaklaşık 2000 TL zarara girmiş olacağım. Eğer İtopya bilgisayarı denemiş olsaydı bu sorunlar yaşanmayacaktı. Şu an orta halli bir bilgisayarım var ama kullanamıyorum. Artık ne desem boş... Ki eminim, bilgisayar geri gelse bile başka bir hata yüzünden yine göndereceğim bunlara çünkü kontrol etmiyorlar ve montaj çok kötü. Bakalım ne olacak.
Son güncelleme: Arkadaşlar merhaba. Bilgisayar geri geldi, işlemci değişmiş. Ancak sorun maalesef çözülmemiş, hala mavi ekran hataları alıyorum. Bir daha İtopya'nın mağazası olan semtten bile geçmem. Kaldım öyle arızalı cihazla.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı