İnternet Alanı Genişletme

mrtsnr

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar arkadaşlar,
Bir süredir modem/router/access point araştırmasındayım, sorumun cevabını aslında kısmen buldum ancak emin olmak için yine de sormak, bunun yanında ürün tavsiyesi almak istedim.

D-Smart 8Mbit'e kadar internetim mevcut normal ADSL yani. Airties 5343 Modem ile birlikte kullanıyorum. Ev uzunlamasına 20 metre ve modem en uçtaki oturma odasında. Kablosuz gücü 10 metreden sonra düşüyor, Masaüstü bilgisayarım diğer uca yakın olduğu için 25 yada 30 metre tam hatırlamıyorum ethernet kablosu ile bağladım bu açıdan sorunum yok ancak, yatak odası en uçta olduğu için yatarken tablet üzerinden film, dizi vs. izleyemiyorum (Kablosuz bağlantı çekmediği için). Buna çözüm olarak da, bilgisayara uzanan ethernet kablosunun ucuna bir router bağlamak istiyorum. Bu router'ın 1 ethernet portu ile masaüstü bilgisayarıma bağlantı yapacağım, kablosuz ağ olarak da kullanacağım ve bu şekilde evin her yerinde hemen hemen tam güç (yani yaklaşık 8Mbit) internet kullanmayı planlıyorum.

Şimdi soruma gelince almak istediğim cihaz bir router mı olacak? Yoksa başka bir şey mi? Router yazdım ancak emin olmadığım için altını çizdim.

Eğer öğrendiğim bilgiler doğrultusunda router doğru tercih ise, modemime uyumlu tavsiyeleriniz neler olur? Benim aklımda olanlar;
  • Airties Air 4443
  • Airties Air 4340

Başka tavsiyeleriniz, kolay kurulum ve kolay arayüzü olan ürünler olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler Recep Bey, biraz geç teşekkür oldu ama, konuyu kitlediniz sanmıştım o yüzden cevap vermemiştim. Tam da tavsiye ettiğiniz modeli aldım. Kurulumu gayet basit kendi otomatik algıladı herşeyi zaten. Tekrar teşekkürler. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı