İnternet altyapımı şirketler farklı söylüyor

Bu tarz durumlarda benim de aklım çok karışıyor. Birisine soruyorum Millenicom'dan çok memnunum diyor, birisine daha soruyorum durumu sizin gibi oluyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Türk Telekom'dan alsam internet kötü oluyor ve 24 ay taahhütlü, Vodafone bulunduğum adrese internet sağlamıyor, TurkNet 11mb/s veriyor, NetSpeed 64 veriyor ama port yok diyor. Geriye de Millenicom kalıyor.

Ben daha beleş internet için arkadaşlık kodu verenler hariç Millenicom'u öven görmedim, fakat para sizin deneyebilirsiniz. Ben gerçekten tavsiye etmiyorum sadece yaşadığım olayı da bizzat anlattım. Arada müşteri hizmetlerinin beni terslemesi bağırması falan da var ama uzun hikaye. Türk Telekom da değmez gerçekten. NetSpeed'i bir deneyin derim ben arkadaşlık kodu falan da vermeyeceğim size indirim istemiyorum yeter ki Türkiye'de işini yapan tek internet firması hakkını alsın. Tahhüdü falan da yok. Tek şart önceden bir modeminiz olmalı. Onlardan alabilirsiniz ücretiyle veya internetten alabilirsiniz.

Ben daha beleş internet için arkadaşlık kodu verenler hariç Millenicom'u öven görmedim, fakat para sizin deneyebilirsiniz. Ben gerçekten tavsiye etmiyorum sadece yaşadığım olayı da bizzat anlattım. Arada müşteri hizmetlerinin beni terslemesi bağırması falan da var ama uzun hikaye. Türk Telekom da değmez gerçekten. NetSpeed'i bir deneyin derim ben arkadaşlık kodu falan da vermeyeceğim size indirim istemiyorum yeter ki Türkiye'de işini yapan tek internet firması hakkını alsın. Tahhüdü falan da yok. Tek şart önceden bir modeminiz olmalı. Onlardan alabilirsiniz ücretiyle veya internetten alabilirsiniz.

Sanırım Millenicom başvurumu iptal edeceğim. Netspeede geçmeyi düşünüyorum ama ailemi tatmin edemediğim nokta bu özel şirketlerin bayileri olmadığı için bir sorunda muhattap bulamamak. Bu konuda bana güvenip benim söylediklerimi yapıyorlar, onları yanlış yönlendirirsem sorun da bana kalır. Port sorununu da bir şekilde gidermeye çalışacağım.

NetSpeed'in bayağı bayisi var bu arada internetten bir bakın adım adım kurumsallaşmaya çalışan bir firma. Benim hemen dibimde Türkiye ana bayisi var denizlide oturuyorum şansıma fakat ufak bayisi sizin yaşadığınız yeri bilmesemde belki vardır.

Elinde modem varsa, modem arayüzünden DSL istatistikleri diye bir bölüm olması lazım. Orada ''attainable net data rate'' yazan yeri bul dairene gelen maksimum download ve uploadı görebilirsin. Onların yaptıkları testler ankastre kutusuna gelen hızı verir. Senin modemden bakacağın bu değer o dairede alacağın gerçek değerdir.
ADSL internet ve modem kullanıyoruz şuan, VDSL geçeceğim.
ADSL bilgisi olarak şöyle yazıyor:
Hat Hızı - Upstream (Kbps):797
Hat Hızı - Downstream (Kbps):16383
Bugün itibariyle millenicom başvurumu iptal ettim. Türk Telekomla görüştüğümde onlarda altyapımın 64mb/s'e kadar desteklediğini söylediler. Sanırım altyapı problemi çözülmüş oldu. Şuanda hangi firmadan alacağım konusunda kararsızım. Bulunduğum konuma vodafone hizmet vermiyor, Türk Telekom alabilirim ama taahüt canımı sıkıyor, önceki internetim türk telekomdu ve çok yavaştı(Adsl), Türkcell çok pahalı, Millenicomla ilgili şikayet çok, özel firmalarla ilgili de bir problem olduğunda ulaşılamadığına dair söylentiler var. Firma konusunda çok kararsızım. Sizce 35mb/s VDSL aylık 109TL'ye 24 ay taahhüt ile türk telekomdan almalı mıyım?

ADSL internet ve modem kullanıyoruz şu an, VDSL geçeceğim.
ADSL bilgisi olarak şöyle yazıyor:
Hat Hızı - Upstream (Kbps):797
Hat Hızı - Downstream (Kbps):16383
Bugün itibarıyla Millenicom başvurumu iptal ettim. Türk Telekom'la görüştüğümde onlarda altyapımın 64mb/s'e kadar desteklediğini söylediler. Sanırım altyapı problemi çözülmüş oldu. Şu anda hangi firmadan alacağım konusunda kararsızım. Bulunduğum konuma Vodafone hizmet vermiyor, Türk Telekom alabilirim ama taahhüt canımı sıkıyor, önceki internetim Türk Telekom'du ve çok yavaştı(ADSL), Turkcell çok pahalı, Millenicom'la ilgili şikayet çok, özel firmalarla ilgili de bir problem olduğunda ulaşılamadığına dair söylentiler var. Firma konusunda çok kararsızım. Sizce 35mb/s VDSL aylık 109TL'ye 24 ay taahhüt ile Türk Telekom'dan alınır mı?

Hocam Türk Telekom'u arayın ve bölgenizde VDSL hizmeti var mı diye sorun. Genelde bölgenizde VDSL hizmeti olsa bile Türk Telekom müşteri hizmetleri bölgenizde VDSL var ise genel olarak bunu söylemiyorlar. Bunu sorun. Eğer bölgenizde VDSL var ise Türk Telekom'dan da hizmet alabilirsiniz en düşük paket 24Mbps download ve 4Mbps upload.

Port yok ise maalesef geçemezsiniz.
Hocam Türk Telekom'u arayın ve bölgenizde VDSL hizmeti var mı diye sorun. Genelde bölgenizde VDSL hizmeti olsa bile Türk Telekom müşteri hizmetleri bölgenizde VDSL var ise genel olarak bunu söylemiyorlar. Bunu sorun. Eğer bölgenizde VDSL var ise Türk Telekom'dan da hizmet alabilirsiniz en düşük paket 24Mbps download ve 4Mbps upload.
Türk Telekomla görüştüğümde onlarda altyapımın 64mb/s'e kadar desteklediğini söylediler, 35mb/s download, 3mb/s upload paketine başvurdum. Paket VDSL. Başvurumu yaptım, ön başvuru aldıklarını ve port açıldığında aboneliğimin başlayacağını söylediler. Hizmet almaya başladığımda memnun olup olmadığımı konuya yazarım.

Hepsinin algoritmaları farklı , farklı söylemeleri normal.
Hepsi Türk Telekom'un sisteminden sorgulama yapıyor.

Netspeed veya GIBIRnet'in web sitelerindeki altyapı sorgulama kısmından sorgulama yapmayı deneyin. Diğer ISS'lere göre daha kapsamlı bir bilgi veriyorlar. Hepsi de altyapı bilgisini Türk Telekom'dan alıyor.

Türk Telekom'la görüştüğümde onlarda altyapımın 64Mbps kadar desteklediğini söylediler, 35mb/s download, 3mb/s upload paketine başvurdum. Paket VDSL. Başvurumu yaptım, ön başvuru aldıklarını ve port açıldığında aboneliğimin başlayacağını söylediler. Hizmet almaya başladığımda memnun olup olmadığımı konuya yazarım.

Hocam diğerlerinden hızlı açılacağını tahmin ediyorum. Sebebi diğer operatörlerde Türk Telekom alt yapısını kullanıyorlar, normalde Türk Telekom o portların bir kısmını kendine bir kısmını diğer kiralayan operatörlere veriyor ve o portların sayısını Türk Telekom arttırıp azaltabiliyor. Bu yüzden port açılması Türk Telekom için çok daha kolay bir durum. Şimdiden hayırlı olsun.

Son olarak bu konuya bakma ihtimali olan başka arkadaşlar için bir soru sormak istiyorum. Türk Telekom'u aramadan önce size VDSL altyapınızın olduğundan haberiniz var mıydı? Yani Türk Telekom size 64Mbps hızında VDSL altyapınızın olduğunu önce söyledi mi yoksa siz mi arayıp öğrendiniz?

Hocam diğerlerinden hızlı açılacağını tahmin ediyorum. Sebebi diğer operatörlerde Türk Telekom alt yapısını kullanıyorlar, normalde Türk Telekom o portların bir kısmını kendine bir kısmını diğer kiralayan operatörlere veriyor ve o portların sayısını Türk Telekom arttırıp azaltabiliyor. Bu yüzden port açılması Türk Telekom için çok daha kolay bir durum. Şimdiden hayırlı olsun.

Son olarak bu konuya bakma ihtimali olan başka arkadaşlar için bir soru sormak istiyorum. Türk Telekom'u aramadan önce size VDSL altyapınızın olduğundan haberiniz var mıydı? Yani Türk Telekom size 64Mbps hızında VDSL altyapınızın olduğunu önce söyledi mi yoksa siz mi arayıp öğrendiniz?
Türk Telekom, eskiden bana 12mb/s ADSL altyapımın olduğunu söylüyordu. Millenicom başvurumu iptal edince telekomlada görüşmek için aradım, bana 1-2 ay önce altyapı çalışması olduğunu söylemişlerdi ama ben çok itibar etmemiştim, sanırım gerçekten bir altyapı çalışması yapılmış. Aradığımda altyapımın 64mb/s'a kadar desteklediğini söylediler. Ben de özel şirketler yerine telekomu tercih ettim. Yani kısacası ben arayıp öğrendim.

Yeni konular

Geri
Yukarı