İnternet Altyapısı Olmayan Binaya Hat Çekme

xDogan159

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, biz yeni binaya taşındık. Superonline'ı kapattırdık internet çekemeyeceklerini hat olmadığını hatın bizim çekmemiz gerektiğini söylediler. Bu hattı biz nasıl çekebiliriz? Ev sahibine mi söylememiz lazım?

Bulunduğunuz sokakta diğer evlerin internet alt yapısı var mı? Varsa işiniz biraz daha kolay.Türk Telekom'a başvuru yapıp binaya alt yapı talep etmeniz gerek. Genelde sokaktaki direklerin evinize yakın olanından sizin eve bir kablo çekerek sorunu hallederler. Tabi bu işlemin ne kadar sürede olacağı muamma. Aynı sorunu yaşadım ve 6 ay boyunca evime hat çekilmesini bekledim. Artık Telekom'daki çıkabileceğimiz en üst mercilere kadar çıkıp yalvar yakar işimizi anca hallettirebildik. Bu işlerde biraz ısrarcı olmakta fayda var. Yoksa Telekom bu tarz işleri pek de sallamıyor.

Her yerde fiber kablo alt yapısı pek mümkün olmuyor. Bazı firmalar Telekom'un alt yapısını kullanıp bunu kullanıcı için sağlayabiliyor. Fakat ilk olarak herhangi bir alt yapı olup olmamasına bakılması gerekiyor. Sadece Superonline'ın değil, Telekom'un da alt yapısı yok ise alt yapı talebinde bulunabilirsin fakat bu uzun sürecektir.

Herkese teşekkürler, Turknet'i arayıp bilgi aldım ve hep beraber dilekçe yazıp biyere vermemiz gerekiyormuş başvuru falan tam hatırlamıyorum nereye vermemiz gerekiyor bu dilekçeyi ve içeriği nasıl olmalı başıma ilk defa böyle bişey geliyor hiçbir bilgim yok binadan da kimse ilgilenmiyor veya sadece müttehahite söylememizmi lazım?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı