İnternet ayarlarım bozuldu

Aries

Kilopat
Merhaba.

Bir oyun ile ilgili sorunu düzeltmek için çözüm ararken altta yazılı olan adımları uyguladım.

Netsh winsock reset.
Etsh int IPv4 reset.
Netsh int IPv6 reset.

Ardından bilgisayarımda internet bağlantısı koptu. Bilgisayarımı kapadım açtım ve modemi kapatıp açtım sorunum düzelmedi. Düzelmemesi üzerine bilgisayarda sorun gidericiyi çalıştırdım bozulmuş olan bilgisayar ayarlarım normale döndü fakat internete bağlı ve var gözüküyor dediği halde kullanamadım internetimi. Aynı sorun telefonumda da devam etti ve internetimi Wi-Fi'ye bağlı olup kullanamıyorum.

TurkNet kullancısıyım Online işlemlere girip bağlantı yenile özelliğini kullandım. Sorunum düzelmedi modemi resetledim kurulumunu yaptım ve şu an hala internetim mevcut değil.

İnternet sağlayıcıma destek talebi oluşturdum modemimi resetlememi önerdiler fakat zaten yaptım.

Şu an hala internetim modem üzerinde tüm ışıklar yanmasına ve internet sağlayıcımım sisteminden var olduğunu gözlemelememe rağmen kullanamıyorum.

Yardımınızı ve fikir& önerilerimizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Ethernet kablosuyla bağlanmayı denediniz mi?

Bilgisayarım zaten kasa tipi sürekli kablolu bağlantı kuruyorum. Ve internetim var gözüküyor yine de kullanmıyorum.
Ethernet kablosuyla bağlanmayı denediniz mi?

Ayrıca şunu da deneyin isterseniz:

Modemin tüm kablolarını söküp tekrar taktım belki bir çaresi olur diye hatta bir süre de bağlantılarını yapmayıp bekledim dinlenmesini fakat maalesef sorunum devam ediyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20210122_131957.jpg
    IMG_20210122_131957.jpg
    32,7 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_20210122_131851.jpg
    IMG_20210122_131851.jpg
    30 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_20210122_131842.jpg
    IMG_20210122_131842.jpg
    83,7 KB · Görüntüleme: 19
Merhaba.

Bir oyun ile ilgili sorunu düzeltmek için çözüm ararken altta yazılı olan adımları uyguladım.

Netsh winsock reset.
Etsh int IPv4 reset.
Netsh int IPv6 reset.

Ardından bilgisayarımda internet bağlantısı koptu. Bilgisayarımı kapadım açtım ve modemi kapatıp açtım sorunum düzelmedi. Düzelmemesi üzerine bilgisayarda sorun gidericiyi çalıştırdım bozulmuş olan bilgisayar ayarlarım normale döndü fakat internete bağlı ve var gözüküyor dediği halde kullanamadım internetimi. Aynı sorun telefonumda da devam etti ve internetimi Wi-Fi'ye bağlı olup kullanamıyorum.

TurkNet kullancısıyım Online işlemlere girip bağlantı yenile özelliğini kullandım. Sorunum düzelmedi modemi resetledim kurulumunu yaptım ve şu an hala internetim mevcut değil.

İnternet sağlayıcıma destek talebi oluşturdum modemimi resetlememi önerdiler fakat zaten yaptım.

Şu an hala internetim modem üzerinde tüm ışıklar yanmasına ve internet sağlayıcımım sisteminden var olduğunu gözlemelememe rağmen kullanamıyorum.

Yardımınızı ve fikir& önerilerimizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.
windows 10 kullanıyorsanız ağ sıfırlamayı deneyin.(Ayarlar-Ağ ve internet-Durum-Ağ sıfırlama)

Windows 10 kullanıyorsanız ağ sıfırlamayı deneyin.(ayarlar-ağ ve internet-durum-ağ sıfırlama)

Şimdi deneyeceğim teşekkür ederim fakat bilmediğim için soruyorum bilgisayarda yaptığım bu ayarlar ile modemi nasıl bozmuş olabiliyorum acaba. Telefondan da giremiyorum çünkü.

Az önce denedim maalesef düzenledi sorunum.
An itibari ile sorunum düzeldi. Çözümüm modemime 2 sefer art arda reset attıktan sonra ayarlarını yaptım ve internetim geldi. Tüm yardımcı olmaya çalışanlara teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı