İnternet Cafe açmak için para nereden bulunur?

Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı:GTX 1650
İşlemci:İ5 9400F
Bellek:16 GB
Anakart:Biostar - H310MHP
İşletim Sistemi: Windows 11
Sistem Türü:64 bit
Meslek
Öğrenci
İnternet Cafe açmak istiyorum ama malum çok masraflı bir iş. Parayı nereden bulabilirim?

1. Sadece paranın yeterli olacağını düşünmüyorum. Kurulurkene başka şeylere de ihtiyaç olabilir.
Bu konuda çevre yaptıktan sonra düşünmen daha iyi.

2. Burada insanlar ne yazık ki gereksiz yazı yazıyor. Aldırış etmemeye çalış. Cevap vermemek en iyisi.

3. Ben de ileride internet kafe açmayı düşünüyorum ama benimkinde hem ikinci el bilgisayarlar hem üst seviye sıfır bilgisayarlar olacak. Kimisi için tarayıcıyı açsa yeter. Kimisi online oynatsa yeter.

Açtığın konunun tek cevabı kredi çekmek. Bunu yapamıyorsan eğer duadan başka çözüm yolu kalmıyor. Ayrıca kredi çekene değil verene haram olmalı bence. Sen belli bir parayı bankadan borç alıyorsun sonra o parayı faiziyle ödüyorsun. Yerinde olsam ana parayı ödedikten sonra üstüne ödediğim her kuruş için haram ederim bitti gitti. Sonuçta faiz yiyen sen olmuyorsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 sadece paranın yeterli olacağını düşünmüyorum. Kurulurkene başka şeylere de ihtiyaç olabilir.
Bu konuda çevre yaptıktan sonra düşünmen daha iyi.

2 burada insanlar ne yazık ki gereksiz yazı yazıyor. Aldırış etmemeye çalış. Cevap vermemek en iyisi.

3 bende ileride internet kafe açmayı düşünüyorum ama benimkinde hem ikinci el bilgisayarlar hem üst seviye sıfır bilgisayarlar olacak. Kimisi için tarayıcıyı açsa yeter. Kimisi Online oynatsa yeter. Falan filan.

Teşekkür ederim.

Kredi çekmelisiniz ama ona haram diyorsunuz. O zaman ya miras kalması lazım ya da birinin size topluca para vermesi lazım. Veya uzun süre çalışarak para toplayıp şansınızı deneyebilirsiniz. Birkaç arkadaşınızla anlaşıp hepiniz çalışıp, bir miktar para koyup ortak şekilde de internet kafe açabilirsiniz. Ama şimdiden söyleyeyim, artık internet kafe işi bitiyor. Altyapısı olan, az çok maaşı olan herkes yavaş yavaş artık evine internet ve en azından internete erişmeye yarayan bir bilgisayar alıyor. İnternet kafeler birkaç yıl sonra artık büyük ihtimal bilgisayar tamircisi ya da parça satan dükkanlara dönecekler.

Açtığın konunun tek cevabı kredi çekmek. Bunu yapamıyorsan eğer duadan başka çözüm yolu kalmıyor. Ayrıca kredi çekene değil verene haram olmalı bence. Sen belli bir parayı bankadan borç alıyorsun sonra o parayı faiziyle ödüyorsun. Yerinde olsam ana parayı ödedikten sonra üstüne ödediğim her kuruş için haram ederim bitti gitti. Sonuçta faiz yiyen sen olmuyorsun.

O öyle değil.
İnternet kafeler birkaç yıl sonra artık büyük ihtimal bilgisayar tamircisi ya da parça satan dükkanlara dönecekler.

Yapma be.

Ama ilgin varsa bilgisayar tamiri vb. konulara girişebilirsin. Bu konuda bilgisi olmayıp bozmaktan korkan ve bu yüzden bilgisayarını bilgisayarcılara yaptıran bir çok insan var. Format atmayı bilmeyen ve bilgisayarcılara attıran bir çok insan var. Ama bu bilgisayarcılar genelde kazık atıyor. Siz tam tersi olup düzgünce iş yaparsanız diğerleri arasında öne çıkıp iş yapabilirsiniz belki.

Yeni konular

Geri
Yukarı