Internet Cafe Simulator gibi bir dükkanda çalışmak

JenLedger

Kilopat
Makaleler
1
Yer
C:/Program Files/Antalya
Daha fazla  
Meslek
Satış Yöneticisi
Arkadaşlar 2 aydır bir dükkanda paket servisinde çalışıyorum, dükkanın adını vermeyeceğim tabi ki,

Burada bir patronum var kendisi temizlik hastası. TLC'ye, belgesele konuk olur, üzerine program yaparlar öyle bir hastalık. İçeride sadece annesi ve kendisi çalışıyor. Benim veya herhangi birinin içeri girmesi yasak, mutfağa yani. Kendine özel tuvaleti var, her şey kendine özel. Yere bir şey düşünce almak yasak. Paçama bile dokunduysam elimi yıkamak zorundayım. İçeriye herhangi bir şey vermem yasak. Z raporları, nakit paralar bile bir köşede toplanıyor, üzerine deterjan falan sıkıyor. Sürekli POS cihazları bozuluyor sıvı temasından, çünkü her elektronik aleti yıkıyor. Yanına yaklaşamıyoruz bile. Dükkanın kapısından çıkınca bir solda bir de sağda merdiven var. Sağdakini kullanmak yasak. Çünkü kapının sağ tarafındaki camdan çıkıp giriyorlar. Neyse hastalık derecesini anlamışsınızdır belki, en ufak abartı yok, eksik bile söylemişimdir.

Olayın İnternet Cafe Simulator kısmına geliyorum, Hani oynayanlar bilir, oyunda beyzbol sopamız var biri bir yanlış yaptığında kafasına geçiriyoruz ya, aynı şey bu dükkanda var. Yani bir beyzbol sopasıyla dövmediği kalıyor müşterileri. Dükkan kendi mahallemde olduğundan hep tanıdık geliyor patronun yaptıklarından utanıyorum. Komşum geldi, sipariş verirken lavaboya girdi. Patron bağırmaya başladı linç etti resmen niye sormadan giriyorsun diye, ben de patrona bağırmaya başladım öyle bir şey mi var diye. En son polis falan çağırıldı bu nasıl olaysa böyle... Biri kola alıyor mesela masaya koyuyor, patron çığlık atıyor. Her gelen de şaşırıyor tabi. Bir gelenin bir daha geldiğini görmedim. İşler de bozuk, bana soruyor niye böyle diye. Belli değil mi yani? Arayan müşteriye bile bağırıp çağırıyor.

Saçma sapan bir durum. Çok güzel para veriyor ve iş yorucu değil diye dayanıyorum sadece.

Bu 2 aydır yaşadığım ilginç durumu sizinle paylaşmak istedim sadece. Sonunda ilginç bir şey yoktu. Okuyan varsa helal olsun, iyi forumlar. :D

Bu arada bir sorum olacak, patronun her yerde monitörü, bilgisayarı var sürekli beni ve diğer kuryeyi izliyor ve içeriden bağırıyor. Böyle bir şey yapma hakkı var mı? Bir de sizce şikayet etmeli miyim psikolojik sorunları var diye ruh ve sinir hastalıklarına falan?

Son düzenleme:
Sen cidden sabırlı birisin galiba bana kalsa dükkanda katliam çıkar o nasıl işverenlik.
Normalde hiç değilim, ben de şaşırıyorum 50 kere sorun çıkarmıştım şimdiye normalde. Evime hem çok yakın, hem çok rahat iş hem de parası iyi diye her şeye tamam diyorum sadece. :D Aslında eleştiriyorum da, bağırıyorum bile patrona ama işten atmıyor bile hiç bağırmama rağmen.

Arkadaşlar 2 aydır bir dükkanda paket servisinde çalışıyorum, dükkanın adını vermeyeceğim tabii ki,

Burada bir patronum var kendisi temizlik hastası. TLC'ye, belgesele konuk olur, üzerine program yaparlar öyle bir hastalık. İçeride sadece annesi ve kendisi çalışıyor. Benim veya herhangi birinin içeri girmesi yasak, mutfağa yani. Kendine özel tuvaleti var, her şey kendine özel. Yere bir şey düşünce almak yasak. Paçama bile dokunduysam elimi yıkamak zorundayım. İçeriye herhangi bir şey vermem yasak. Z raporları, nakit paralar bile bir köşede toplanıyor, üzerine deterjan falan sıkıyor. Sürekli pos cihazları bozuluyor sıvı temasından, çünkü her elektronik aleti yıkıyor. Yanına yaklaşamıyoruz bile. Dükkanın kapısından çıkınca bir solda bir de sağda merdiven var. Sağdakini kullanmak yasak. Çünkü kapının sağ tarafındaki camdan çıkıp giriyorlar. Neyse hastalık derecesini anlamışsınızdır belki, en ufak abartı yok, eksik bile söylemişimdir.

Olayın Internet Cafe Simulator kısmına geliyorum, hani oynayanlar bilir, oyunda beyzbol sopamız var biri bir yanlış yaptığında kafasına geçiriyoruz ya, aynı şey bu dükkanda var. Yani bir beyzbol sopasıyla dövmediği kalıyor müşterileri. Dükkan kendi mahallemde olduğundan hep tanıdık geliyor patronun yaptıklarından utanıyorum. Komşum geldi, sipariş verirken lavaboya girdi. Patron bağırmaya başladı linç etti resmen niye sormadan giriyorsun diye, ben de patrona bağırmaya başladım öyle bir şey mi var diye. En son polis falan çağırıldı bu nasıl olaysa böyle... Biri kola alıyor mesela masaya koyuyor, patron çığlık atıyor. Her gelen de şaşırıyor tabii. Bir gelenin bir daha geldiğini görmedim. İşler de bozuk, bana soruyor niye böyle diye. Belli değil mi yani? Arayan müşteriye bile bağırıp çağırıyor.

Saçma sapan bir durum. Çok güzel para veriyor ve iş yorucu değil diye dayanıyorum sadece.

Bu 2 aydır yaşadığım ilginç durumu sizinle paylaşmak istedim sadece. Sonunda ilginç bir şey yoktu. Okuyan varsa helal olsun, iyi forumlar. :D

Bu arada bir sorum olacak, patronun her yerde monitörü, bilgisayarı var sürekli beni ve diğer kuryeyi izliyor ve içeriden bağırıyor. Böyle bir şey yapma hakkı var mı? Bir de sizce şikayet etmeli miyim psikolojik sorunları var diye ruh ve sinir hastalıklarına falan?

Topla parayı çık sonra şimdi sömür sömürebildiğn kadar parasını.

Az çalışıp çok kazanıyorsan sessizce işine devam et. Oradan çıkıp başka yere girsen temizlik hastası olmayan bir patronun altında çok çalışıp az kazanırsın. Bu sefer de bundan yakinirsin.

Dert bitmez iş hayatinda.

Ben de aynen öyle yapıyorum. Az çalışmak, çok çalışmak değil derdim aslında paket atarken eğleniyorum zaten. Sevkiyattaki ürünleri çekme vs gibi dertler yok patron kendi çekiyor dokunmak yasak olduğundan mesela o yüzden rahat, belimde de bir sıkıntı olduğundan. Evin de dibinde, yol masrafı yok. Para çok iyi, neredeyse asgariyi ikiye katlıyorumdur. Ses etmiyorum elimden geldiğince. Medikalciyim normalde zaten, toplayabildiğim kadar para toplayıp, ayrılacağım.

İş yerinde banyo yok diye şaşırıyorum. Yıkanmadan nasıl 10 saat durabiliyor acaba... :D Belki de vardır arkada görmediğimden...

Güncelleme: Durup dururken gelen sucuya bağırıp çağırmaya başladı. Ben hastayım, benim psikolojik sorunlarım var demeye başladı, gerçekten durup dururken. Bir yere şikayet edemiyor muyum acaba?

Güncelleme 2: Sucuya kalem verdi diye babasına bağırıp çağırıyor şuan, sen kalemi elaleme verirsin ama karına, kızına hiçbir şey vermezsin diyor. Baba da gelmiş iş yeri açmış kızına daha yaranamamış... Baba da diyor, böyle bir işletme dünya üzerinde yoktur diye. Adam çok haklı. Bilen varsa yazsın gerçekten şikayet etmek istiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı