İnternet çok sık kesintiye uğruyor

Lejon

Kilopat
Daha fazla  
TürkNet kullanıcıyım. Türk Telekom upload hızlarını 2 katına çıkardığından beri internetimde 10 saniye içinde 2-3 defa kopukluk oluyor. Normalde 75 Mbps download 4 upload değeri alıyordum. Türk Telekom bunu 8 Mbps upload yaptı. Arayıp hız düşürdük download hızımı düşürdük belki bir sorun vardır diye. Upload hızını düşüremediğini söyledi bana temsilci. Orada görüntülediği bir değer varmış modemimin kesintiye uğrayıp uğramadığını gösteren. Değer sekizin altında olsa internette kesinti olması normalmiş. Fakat o değer Download'da 19 Upload'da ise 29 gibi kesintiye uğraması imkansız değerler olduğunu söyledi. Fakat bende çok farklı kesintiler var sanki temassızlık gibi saniyeler içinde defalarca gitmesi akıl işi değil. Üstelik santral ile aramdaki mesafa 66 metre. En yakın marketten daha yakın santral. Santralde sorun yokmuş. Modemde sorun olduğunu sanmıyorum oradaki değerler baz alındığında. Beni bu durumdan kurtarıcak birisi var mı? Ek olarak hat değerlerim altta belirtiği gibi sabit kaldığında bir kopma olmuyor şu anda o değerler olduğundan beri 53 dakikadır modem IP alabiliyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    2,7 KB · Görüntüleme: 22
Kabloları kontrol edin, herhangi bir kopukluk var mı diye.
Genelde senin gibi durumları yaşadığımda küçük kopukluklar oluyordu uçlarını birleştirip bantlayınca sıkıntı kalmıyordu.

Yok kontrol ettim ama maalesef kablodan sorunlu değil gibi en azından benim tarafımda ev içinde bir sorun yok. Ama ankastre kutusunda bir temassızlık durumu söz konusu olabilir onunda içini pek anlayacağımı düşünmediğim için kendi başıma kontrol etmek istemiyorum.

Kabloları kontrol edin, herhangi bir kopukluk var mı diye.
Genelde senin gibi durumları yaşadığımda küçük kopukluklar oluyordu uçlarını birleştirip bantlayınca sıkıntı kalmıyordu.
Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı