Internet Download Manager (IDM) ücretlendirme (sınırsız)

fiendhunter

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
MMORPG farmcısı
Herkese selam. Ben Internet Download Manager adlı programın cracklanmış sürümünü kullanıyorum. Az önce kendi sitelerine girdim ve fiyatlarına tekrardan baktım. Açıkçası bu tarz programlara yıllık ücret ödemek istemiyorum, çünkü pahalı oluyorlar. 30TL birine 20TL birine derken 20-30 program için harcadığım para epey fazla oluyor.
Sadete gelecek olursam. IDM sitesinde, "buy the Full-featured Internet Download Manager today from tonec ınc. for a Special price of $24.95 (instead of $29.95). All necessary information will be sent immediately after the purchase. Just fill the form on the Next page." diye bir kısım gördüm. Ödeme işlemine devam ettiğimde miktarın yazılı olduğu kısımda da "1" yazıyordu. Yani 1 yıl 1 ay değil. Bu tam sürüm IDM acaba 1 yıllık mı yoksa sınırsız mı onu öğrenmek istedim ve ödemeyi yaptım. Mesaj mailime gelince kayıt işlemini yapacağım ve konuya cevap olarak 1 yıllık ya da sınırsız olarak ekleyeceğim. Eğer sizde IDM'i cracklı kullanıyorsanız bu sizin içinde bir fırsat olabilir. An itibarıyla banka hesabımdan 70 TL eksildi.

Not: Eğer herhangi bir hatam varsa lütfen beni banlamayın. Yaptığım hatayı yorum olarak ekleyin ki bende onu düzeltebileyim. Teşekkürler.

Evet arkadaşlar, cracklı IDM'i kaldırdım, sitesinden güncel sürümünü indirdim ve mailime gelen mesajdaki seri numarasını kullanarak kayıt işlemini tamamladım. Programın içindeki yardım menüsünde bulunan "IDM hakkında kısmına tıklayarak baktığımda ve detaylı bir inceleme yaptığımda, üyeliğimin bitiş tarihi ya da kalan gün sayısı gibi bir ibare olmadığını gördüm. 70 lira karşılığında programı satın almış oldum. 70 lira bile pahalı bir program için. Ancak her yıl 35 lira ödemekten iyidir. :)
Eğer sizde sitelerde IDM'in cracklı sürümünü aramaktan bıktıysanız, düzgün çalışmayan sürümlerle çileler çektiyseniz, bundan tek ödeme yaparak kurtulabilirsiniz.

Öncelikle bu tam sürüm. Ama 1 yıl geçtikten sonra yapacakları güncellemeden mahrum kalacaksın. Güncelleme olarak 1 yıllık kısıtlama var. Onun dışında bu sınırsız gün ve tam sürüm şeklinde. Yeniden herhangi seri numarası almana ve girmene gerek kalmayacak yani. Ayrıca IDM 1 yıllık güncelleme hakkı biten kullanıcılara belirli bir ücret dahilinde ekstra yıllık güncelleme hakları sunuyor.

Özetle ek güncelleme de istiyorsan ekstra para vereceksin. Başka da bir ekstra ücretlendirme ve kısıtlama yok.

1 yıl sonra güncelleme desteğim kesilirse, program zaten kullanılmaz olacak. Desene kazık yedim:D Bunu bilseydim cracklı kullanmaya devam ederdim.

Yaklaşık aldığınız fiyata ve 2 yıldır IDMN'i sınırsız kullanıyorum. Sık sık güncellemelerden de yararlanıyorum.

Bu demenize göre, benim aldığım serialin de 1 yıllık sınırı olmalıydı, ancak dediğim gibi yaklaşık 2 yıldır sınırsız kullanıyorum.

Yaklaşık aldığınız fiyata ve 2 yıldır IDMN'i sınırsız kullanıyorum. Sık sık güncellemelerden de yararlanıyorum.

Bu demenize göre, benim aldığım serialin de 1 yıllık sınırı olmalıydı, ancak dediğim gibi yaklaşık 2 yıldır sınırsız kullanıyorum.

Sizin aldığınız zamanda farklı bir biçimde olabilir sanırım. Özellikler şirketin açgözlülüğüne göre zamanla değişebiliyor. Ama arkadaşın aldığı şuanki sürümde ben IDM'nin yalancısıyım. Aşağıda bir yıl boyunca ücretsiz güncelleme diyor. :)
Ekran Alıntısı.PNG

Geri
Yukarı