İnternet düzgün olmasına rağmen oyunlarda lag

Raptorteam

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar bugün Valoran'a girdiğimde lag sorunu ile karşılaştım yani durum şu şekilde takım arkadaşlarım durmadan ışınlanıyor ama bende sorun yok. Sadece Valorant'a özgü olduğunu düşündüm ama arkadaşlarımla GTA 5 girince yine ben normal oynadığım halde arkadaşlarım ışınlandığımı söyledi. TurkNet GigaFiber kullanıyorum. 1GB indirme ve aynı şekilde 1GB yükleme alıyorum. Speedtest'te pingim 2 olarak gözüküyor. Dün geceye kadar böyle sorun yoktu. Gece saat 3 gibi internetim kesildi sadece bende değil yakınımda oturan diğer TurkNet kullanan arkadaşlarımın da kesilmiş sabah geri geldi. Modemi arayüzden yeniden başlattım ama faydası olmadı. Son çözüm format atmayı düşünüyorum. Sizin bir öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de var mesela kesintisiz video falan izleyebiliyorum ama oyuna girince ping 120'den aşağı düşmüyor çözümü hala bulamadım eğer bulabilirsem seninle paylaşırım.

Artı -3 Eksi
Aynı sorun bende de var mesela kesintisiz video falan izleyebiliyorum ama oyuna girince ping 120'den aşağı düşmüyor çözümü hala bulamadım eğer bulabilirsem seninle paylaşırım.
Benim pingim yok. Ping yine 2-12 arası oyundan oyuna göre değişiyor saçma olanda bu zaten pingim olmadığı halde laglı oynamam.

Paket kaybı gibi bir şey var mı?

Ping plotter yükleyip. Valorant IP adreslerine test yapar mısın?

Türkiye:104.160.143.212

Frankfurt:104.160.143.124

Test sonuçlarını buraya at. Paket kaybı varsa TurkNet'e test sonuçları ile şikayet et.

Paket kaybı gibi bir şey var mı?

Ping plotter yükleyip. Valorant IP adreslerine test yapar mısın?

Türkiye:104.160.143.212

Frankfurt:104.160.143.124

Test sonuçlarını buraya at. Paket kaybı varsa TurkNet'e test sonuçları ile şikayet et.
Nasıl kullanacağım verdiğiniz IP adresini Bar'a girdim ve testi başlattım ama devamında ne yapacağım bilmiyorum.

1621107013055.png

1621107023380.png

@Raptorteam oraya girdikten sonra ekran görüntüsü buraya at.
İlk fotoğraf tr sunucusu ikincisi ise frankfurt

@Raptorteam değerlerin iyi gözüküyor. Test sonuçu paket kaybı gözükmüyor. Diğer TurkNet kullanan arkadaşlarında lag var mı?

Frankfurt'a 30 pingte aşarı iyi.
Hayır benimle aynı paketi kullanan arkadaşımda lag yok bir tek bende bu sorun var.
1000 MB indirme ve yükleme öneririm :D
Şimdi kendi telefonumdan kablo yoluyla mobil verimi bağladım maalesef Valorant'ta aynı sorunu alıyorum. Format tek çözüm gibi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı