İnternet Erişimi Yok Sorunu

Dj Dikkat

Hectopat
Daha fazla  
Kablosuz ağda sürekli kopmalar meydana geliyor. Bu kopmalar "İnternet Erişimi Yok", modemle olan bağlantının kesilmesi, veya Wifi'nin kapatılması şeklinde oluyor. Bu kesilmeler rastgele bir şekilde gerçekleşip, rastgele bir şekilde geri geliyor. Gidip gelme süresi ortalam 5-10 dakika sürüyor. İnternette birçok yöntem denedim fakat bir çözüm elde edemedim. Bilgisayarı internete Ethernet kablosu ile bağladığım zaman böyle bir kopma sorunu yaşamıyorum.

Denediğim ve İşe Yaramayan Çözümler
  • Sürücüleri güncellemek
  • Eski sürücüleri kurmak
  • Ağ sıfırlama
  • Sorunları Gider seçeneğini seçmek. Bu yöntemi uyguladıktan sonra "Kablosuz bağdaştırıcı veya erişim noktası sorunu algılandı" yazıyor. Bazen işe yarıyor, bazen ise işe yaramıyor.
  • Komut istemini yönetici olarak çalıştırıp netsh int ip reset a.txt , netsh winsock reset, netsh winhttp reset proxy , netsh advfirewall reset , ipconfig /flushdns komutlarını yazıp yeniden başlatmak
  • Hijakthis ile PC'yi taratmak. Logda zararlı bir şey bulamadım
  • Komut istemine SFC/SCANNOW yazıp taratmak
  • Elle IP vermek
Kullandığım Windows 10 sürümü 1809.
Kablosuz ağ aygıtı Qualcomm Atheros AR956x Wireless Network Adapter.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı