İnternet Hat Değerleri Normal mi?

DexTroN_

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Şu anda Millenicom'un 24 Mbps'lik paketini kullanıyorum. 5 Ay Sonra sözleşme bitiyor ve ben Türknet'in 100 Mbps'lik paketine geçmek istiyorum. Türknet sitesinde ne kadar hız alırım başlığı altında 75 Mbps olarak gösteriyor. siteden siteye bu değer değişiyor. hat değerlerinde maksimum 96 mbps olarak gösteriyor anladığım kadarıyla. eğer türknetin 100 mbps'lik paketine geçersem ne kadar hız alırım?

Şimdiden teşekkürler.

HatDeğerleri.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok garip bir durum da bende var. TurkNet'den geçen sene 75MBPS alırken bu sene 53MBPS alabiliyorum. 35MBPS'lik paket hattıma tanımlandığında maksimum 53MBPS alabileceğim yazıyordu. Ben de 100MBPS'lik pakete geçtim ve 53MBPS verildi. Modemde ise maksimum 60MBPS kaldırabileceği yazıyordu. Oysa ki geçen sene 75MBPS hız alıyordum. Millenicom'a göre 85MBPS alabilirmişim ama 50MBPS üstü paketleri yok. Netspeed'e göre maksimum 50MBPS alabilirmişim. Oris Telekom bana 50-100 arası alırsınız dedi. TurkNet de bana 75MBPS alabilirsiniz diyordu (website) :D

Modem arayüzündeki maksimum hıza aldanmayın. Aşağı yukarı en yüksek değeri gösterir.
Konu sahibi arkadaşım senin alabileceğin maksimum 75 MBPS.
Benim SNR değerim 31 idi ve 35 MBPS kullanıyordum. 75 MBPS’e yükselttim ve SNR değerim 18’e düştü. Bu orantı ile hesap edebilirsiniz.
Ben 100 MBPS hızı alabilirdim maksimum hız modemde 120 130 MBPS olarak gözüküyordu. Fakat 100 MBPS bağlansa idi SNR değeri sınırda olacaktı. Zaten 100 MBPS alamadım. Sebebi Türk Telekom belasının diğer firmalara port verirken sınır uygulaması.

Çok garip bir durum da bende var. TurkNet'den geçen sene 75MBPS alırken bu sene 53MBPS alabiliyorum. 35MBPS'lik paket hattıma tanımlandığında maksimum 53MBPS alabileceğim yazıyordu. Ben de 100MBPS'lik pakete geçtim ve 53MBPS verildi. Modemde ise maksimum 60MBPS kaldırabileceği yazıyordu. Oysa ki geçen sene 75MBPS hız alıyordum. Millenicom'a göre 85MBPS alabilirmişim ama 50MBPS üstü paketleri yok. Netspeed'e göre maksimum 50MBPS alabilirmişim. Oris Telekom bana 50-100 arası alırsınız dedi. TurkNet de bana 75MBPS alabilirsiniz diyordu (website) :D

Geçen sene 75 alıp bu sene 53 alıyorsanız altyapıdaki kötüleşme vs. de olabilir. Ama yine normal değerlerdesiniz bence.

53 Mbps ile 75 mbps arasında sizi etkileyen faktör nedir? Bana kalırsa anlık durumlarda pek de sorun edilmemesi gerekiyor diye düşünüyorum.

Geçen sene 75 alıp bu sene 53 alıyorsanız altyapıdaki kötüleşme vs. de olabilir. Ama yine normal değerlerdesiniz bence.

53 Mbps ile 75 mbps arasında sizi etkileyen faktör nedir? Bana kalırsa anlık durumlarda pek de sorun edilmemesi gerekiyor diye düşünüyorum.
Ödediğim tutar aynı. 22MBPS az almak istemiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı