İnternet Hat Değerlerine Göre Alınabilecek En Yüksek Hız

Lautzen

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bu işlerden pek anlamıyorum da fotoğraftaki hat değerleri ile ne kadar hız alabilirim?

adsdsdsa.png

100 Mbit olmasa bile 75 Mbit rahat alırsınız. 125 Mbit teorik destek var. 125 tamamen verilirse SNR değerleri 0'a yaklaşacağı için sinyal kalitesi düşer. Türkiye ortalaması 15'tir. Avrupa'da iyi internet diyebilmeleri için 20'nin üzerinde olması gerekir. Şu an 32 görünüyor download için. Eğer 100 Mbit alırsanız 11-12'lere düşebilir. Ama 75 Mbit ile en az 15-16 yakalarsınız diye düşünüyorum.

Benim zaten 100down 5up var ancak sizin gibi bir sayfaya ulaşamadım netmaster arayüzünden, yani bağlantımın kapasitesini görebileceğim bir yerdir diye merak ettim sadece yoksa bir sorunum yok türksatkablo rahatlıkla verebiliyor sadece merak etmiştim verse 150-200 e kadar kaldırıyormu o bakır kablosu diye :) teşekkürler

DSLAM bu kadar yakındayken ve değerler bu kadar iyiyken 75 Mbit'i kabul etmek hata olur. Snr için sınır 8'dir. Sağlam bir bina içi kablolama ile 8 Snr ve üzerinde en ufak kopma olmadan kullanabilirsiniz özellikle de hat zayıflaması (santrale uzaklık) bu kadar düşük ise. Senelerdir 80 Mbps civarı internet alıyorum ve Snr değerim 8 civarında. Santrale sizin kadar olmasam da yakınım ve bina içi kablolama sağlam. 1 defa bile kopma yaşamadım. Yukarıda da yazdığım gibi güle oynaya 100 Mbit tanımlanabilir. Fakat kayıpla birlikte sizin alacağınız hız 94-95 olacaktır Vdsl olduğu için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı