İnternet hız testinde hızlı ama Steam'de indirirken yavaş

Cnr_als

Hectopat
Diğer konuda açmıştım ama pek iyi dile getirmemiştim. Şimdi daha detaylı açıklayacağım. Fotoğraftan gördüğünüz şekilde hız testimde 8 Mbps yakın bir internet hızı ama Steam girince bir oyun indirmek istediğimde 800 Kbps alıyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim? Herhangi bir şey yapmam gerekir mi yoksa normal mi? Türk Telekom'u arasam düzelir mi?

Screenshot_2019-05-26-20-08-39-1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
hız testindeki hıza gerçekten bir oyun indirirken ulaşamazsın belli bir seviyesini indirme için kullanır mesela benim internetimde 25mb fakat steam indirmelerde 1-3mb arası oyun indirirken 8 görmen için rahat bi 150mb internet şart
o da Türkiyede zor

Daha iyi İnternet istiyorsan eğer VDSL aboneliğe geçmen şart.
24 Mbps bir abonelik alsan da seni rahat ettirir.

Ancak İnternet geçişlerinde en büyük sıkıntı altyapıdır. Alabileceğiniz en yüksek Mbps değerini öğrenin. Altyapı kaliteniz ne durumda öğrenin.
Sonra NetSseed gibi tercih edilen firmalardan birine geçiş yapabilirsiniz sözleşmeniz yoksa eğer.

Ben Netspeed üzerine geçmeyi düşünen biriyim bu ay. 75 Mbps olan paketi 76 TL Netspeed sağlayıcısının.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı